adsense terimler sözlüğü

Adsense Terimler Sözlüğü

Sahip olduğunuz web sitelerinin daha doğru bir şekilde tanıtımının yapılabilmesi için ve tıklanma oranlarının artırılması için Google tarafından sağlanan reklamlar olarak adsense hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmet web sitenizin daha ön plana çıkmasını sağlayan ve site üzerinden gelir edebilmenizi sağlayan bir sistemdir. Birçok farklı işlemi ve terimi kapsayan bu sistem kullanılırken belirli ödemeler yapılması ve doğru işlemler yapılması sonrasında ise ödemeler alınması gibi bir durum bulunmaktadır.

Adsense Alma Rehberi, başvuru kılavuzu özelliği taşır. Ayrıca öneriler ve ipuçları sayesinde Adsense almanızı kolaylaştırır.

Sistemin ana mantığında web sitenize reklam yerleştirilmesi ve bu reklamların ziyaretçiler tarafından tıklanması ve görülmesi sayesinde para kazanmanız bulunmaktadır. Kullanımı ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilen sistem çok kolay bir kullanım yöntemine sahiptir. Özellikle sitenizin kitlesine uygun bir şekilde reklamlar paylaşılması ve hem akıllı telefon hem de tabletler gibi diğer ortamlarda da bu reklamların yayınlanabilmesi sizin için gelir oluşturur.

Farklı Noktalarda Adsense Terimleri

Google’un sağlamış olduğu bu sistem üzerinde yaptığınız işlemler de karşınıza çıkabilecek birçok farklı terim bulunmaktadır. Genel anlamıyla adsense terimleri belirli noktalara ayrılmaktadır. Örnek olarak 1. çeyrek terimi reklam videosunun yüzde 25’inin izlendiğini ifade eder. Farklı olarak kullanılan terimler arasında bulunan TBM terimi, tıklanma başına maliyet anlamına gelmekle birlikte bir reklamın her tıklandığında sizin kazanacağınız tutarı ifade etmektedir. BGBM ise bin gösterim başına maliyet ifadesinin kısaltılması olarak bir teklif anlamına gelmektedir ve her reklamın bin gösterimi için Google’a ne kadar ödeyeceğinizi ifade etmektedir. Bunun karşılığı olarak BGBG terimi ise bin gösterim başına gelir anlamına gelmektedir. Yani sitenizde yayınlanan videonun bin kere görülmesinin size ne kadar gelir gelir getireceğini tanımlamaktadır.

En Kapsamlı Adsense Terimler Sözlüğü

Google tarafından uygulanan bu sistem içerisinde sayılan bu terimler gibi birçok farklı terim bulunmaktadır. Sistemin kullanılabilmesi ve verimli bir şekilde sonuç elde edilebilmesi için bu terimlerin çoğunun doğru bir şekilde bilinmesi ve uygulama sırasında faydalanılması önemlidir. Bu terimler ile ilgili en kapsamlı bilgiyi bulabileceğiniz yer adsense terimler sözlüğü olacaktır. Bu sözlük yukarıda sayılmış olan BGBM BGBG ve TBM gibi birçok farklı terimi barındırır. Bu terimler arasında 1. Büyük, Blogger, ekranın alt kısmı, ekranın üst kısmı, sayfa TO’su ve sorgu TO’su gibi örnekler gösterilebilir. Örnek olarak bir site sahibi için Sayfa TO’su; sayfa tıklanma oranı anlamına geldiği için özellikle bilinmesi ve takip edilmesi gereken önemli bir terimdir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …