adword iletişim seo hizmetleri

Adwords iletişim ve SEO Hizmetleri

Adwords ile Google’a belirli anahtar kelimelerde reklamlar vererek sitenizi reklamlar için ayrılmış özel yerlerde çıkarabiliyorsunuz. Bu bölgelerdeki sitelerinizin reklamlarına tıklayan kişiler sitenize erişiyorlar ve Adwords için ödediğiniz ücretler çerçevesinde tıklanma sayılarınıza bağlı olarak bu reklamlar belirli yerlerde geçerliliklerini koruyorlar. Adwords iletişim kanalları açısından genel olarak internet üzerinden etkileşime olanak veren bir yapıya sahip. Yani genelde önemli bir sorununuz olmadığı sürece Google’ı aramanıza gerek dahi kalmıyor.

Adwords Üzerinden Reklam Vermek

Adwords reklamları şüphesiz büyük öneme sahipler. Adwords iletişim kanalları bu noktada pek çok firma sahibi için önemli hale geliyor. Fakat bu tür kanallardan kendiniz reklam vermeye kalktığınızda belirli bir tecrübeden yoksun olmanız durumunda ödediğiniz ücretlerin bir bölümünü boşa harcayabiliyorsunuz. Şöyle ki, eğer sitenizin hangi anahtar kelimelerde erişilip kazanç sağlandığını bilmiyorsanız bu durumda girdiğiniz kelimeler size kazanç olarak geri dönmeyebiliyor. Yani sitenize giren kişiler siteniz üzerinden alışveriş yapmaya biliyorlar. Bu noktada belirli bir tecrübeye sahip SEO firmalarıyla birlikte çalışmayı tercih etmeniz de yerinde oluyor. Aksi takdirde dediğimiz gibi gerek ödediğiniz ücretler boşa gidebiliyor, gerekse de sitenize  yeterli trafiği sağlayamayabiliyorsunuz.

Adwords iletişim kanalları oldukça açık kanallar. Doğrudan Google adwords anahtar kelimesiyle Google’ın bu hizmetine Türkçe yönlendirmelerle erişmek ve yönergeleri takip ederek kaliteli bir hizmet almak söz konusu. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi bu hizmeti kaliteli bir şekilde almak için belirli bir profesyonellik seviyesine de ihtiyaç duyulmakta.

Adwords Reklamlar ve SEO Firmaları

Google reklamları vermeye karar verdiğinizde, bunu kendi başınıza yapabileceğiniz gibi, bu hizmet için bir SEO firmasıyla da çalışabiliyorsunuz. Bu noktada SEO firması size sağladığı optimizasyon hizmeti gibi Adwords’de de size özgü anahtar kelimelere göre çalışmalar yürütebiliyor. Tercih etmeniz halinde raporlamaların sunulması da söz konusu. Belirli SEO paketleriyle bu tür hizmetlerin sınıflamasını kendiniz yapabiliyorsunuz.

Bir SEO firmasında hizmet aldığınız takdirde Adwords iletişim noktasında endişe duymanıza da gerek kalmıyor. Reklamlarınız düzenli bir şekilde anahtar kelimelerinizde kullanıcılarınızla buluşuyor.

Profesyonel bir Adwords uzmanıyla, bu konuda acemi olan kişilerin çalışmalarının birbirlerinden birkaç katlık performans ücret farkına sahip olması söz konusu. Yani acemi birisi 1000 TL’lik bir çalışma yaptığında 1000 trafik ve 100 satış şeklinde firmanıza geri dönüş sağlıyorsa, acemi bir şekilde bu işlemin yapılmasıyla aynı fiyatın ödenmesi ile 100 trafik, 1 satış geri dönüşlerinin elde edilmesi mümkün olabiliyor.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Seo Terimleri Sözlüğü

SEO terimleri, bu sektörün yurt dışı kaynaklı bir sektör olduğundan, SEO sektörünün içeriğindeki terimler ve …