Alexa’da düşme teknikleri ve yöntemleri

alexa

 

Alexa 1996 yılında Amazon firması tarafından kurulmuş sayaç sitesi diyebiliriz.Bu site dünya üzerinde bulunan siteleri belirli bir sıralamaya sokar, siteler hakkında bilgiler verir.Bu sıralamayı Global ve Ülke sıralaması olarak ikiye ayırır.

Alexa sıralamasının düşmesiyle sıranız yükselir. Yani on beş milyonununcu siteye nazaran on dört milyonuncu site daha düşük bir sıralamaya sahiptir.Düşmek de sıralamada yükselmenizi sağlar.

Alexa kriterlerinde en belirleyici unsur sitenin hitidir.Bu hite göre sıralamada yükselir veya düşersiniz. bunun ardından sitenizde bulunan alexa widget ve tarayıcınızdaki alexa toolbar etkilidir. Sitenizine alacağınız yerel backlink kaynakları ve güncel paylaşım da alexa sıralamasında etkendir.

Not: Alacağınız Backlinkler kaliteli siteler olursa, ve sitenizin kategorisiyle eşleşirse, alexa sıralamasında ciddi bir düşüş elde edersiniz.

 

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Seo Terimleri Sözlüğü

SEO terimleri, bu sektörün yurt dışı kaynaklı bir sektör olduğundan, SEO sektörünün içeriğindeki terimler ve …