aleyna tilki kimdir

Aleyna Tilki Kimdir? Nasıl Meşhur Olmuştur?

Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Annesi, Trabzon’un Of ilinde doğmuş olan Havva Tilki‘dir. Babası ise, Mehmet Tilki‘dir. Aslen Konya’lıdır. İlk defa 2014’te, TV 8’de yayınlanan bir yarışma programında söylediği Gesi Bağları’yla ekran karşısına çıkmıştır.

aleyna tilki yetenek sizsiniz

Aleyna, İstanbul Göztepe’de bulunan İstek Vakfı Özel Semiha Şakir Lisesinde öğrencidir. Popüler olduğu şarkı cevapsız çınlama‘dır. Emrah Karaduman’ın desteğiyle çıkan şarkı, Youtube’de 300 milyonu aşkın görüntülemeyle çok ses getirmiştir. Kazandığı parayla müzik eğitimini devam ettirmek isteyen şarkıcı, sesini annesinden aldığını belirtiyor. Ayrıca Selda Bağcan hayranı olan Aleyna Tilki’nin, O’nunla düet yapmak istediği de bilinmektedir.

aleyna tilki sen olsan bari
Pedofili öğeleri içerdiği gerekçesiyle, çok fazla eleştiriye maruz kalan “sen olsan bari” klibinden bir kare…

Yeni single şarkısı sen olsan bari de cevapsız çınlamanın peşinden gitmektedir. Türkiye pop müziğinde önemli yer edinen şarkıcı, pedofili öğeleri içerdiği gerekçesiyle klibi eleştilmiştir. Ayrıca alkollü mekanlarda şarkı söylemesi de devlet tarafından dikkate alınmıştır.

Aleyna Tilki Yabancı Mı?

Aleyna Tilki’nin babası Konyalı, annesi Trabzonludur. Yani tamamen Türk’tür. Saçlarını sonrasında sarıya boyatmıştır. 4 yaşına kadar Konya’nın Seydişehir ilçesinde yaşamış, daha sonrasında babasının işi gereği İzmir’e taşınmıştır. Babası memur, annesi de kız yurdu işletmektedir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

altın elbiseli adam

Altın Elbiseli Adam Kimdir?

Altın Elbiseli Adam; altın gibi bir kalbi olan Barkın Bayoğlu… Motosiklet camiasının önde gelen duayen …