altın elbiseli adam

Altın Elbiseli Adam Kimdir?

Altın Elbiseli Adam; altın gibi bir kalbi olan Barkın Bayoğlu…

Motosiklet camiasının önde gelen duayen ismi Altın Elbiseli Adam’ın çocuklukta başlayan motosiklet sevgisi ilerleyen yıllarda onu ülkenin en çok sevilen motorcusu haline getirdi. İyi bir üniversite eğitimi almış ve iyi bir şirkette çalışıyordu. Takım elbiseli hayatın kendisine göre olmadığını biliyordu ve ani bir kararla birlikte hayatını değiştirmek istedi. Gerçekten de aniden aldığı bu kararla hayatı değişti ve motosiklet tamirciliği ile başladı yeni hayatına.

Kendisini oldukça geliştiren ve kıvrak zekası ile motosikletler üzerinde değişiklikler yaparak farkını ortaya koydu. Altın Elbiseli Adam, zaman içerisinde gelişen motosiklet bilgi birikimini Youtube üzerinden paylaşmaya başladı ve bu sayede yüz binlerce motosiklet tutkunu olan insanın kalbinde taht kurdu. Motosikleti anlamak ve öğrenmek isteyenler önce onun videolarını izleyerek başladı. Takipçileri esprili dilini ve doğal halini oldukça sevmişti ve bu sayede videoları daha çok ilgi çekmeye başlamıştı.

Binlerce insana verdiği yararlı bilgilerin yanı sıra insanlara motosikleti sevdirdi. Motosikletin tehlikeli olabileceğini biliyordu ve motosiklet üzerinde can vereceğini hissetmiş gibi katıldığı bir televizyon programında ölümle ilgili olarak şunları söylemişti. “Ben motor üstünde yaşıyorum ve kaza benim işimin bir parçası. Ölürsem de üstünde gayet normal, işimi yaparken öleceğim. Yani 95 yaşında her tarafıma boru sokulmuş olarak hastanede böyle artık bu acı bitsin falan derken ölmektense böyle ölmeyi tercih ederim, sevdiğim şeyi yapıyorum. Kabullenelim, ölebiliriz her an; çok sorun değil.” Ve gerçekten de dediği gibi oldu. Bir gece vakti geçirdiği trafik kazasında acı haberi geldi.

42 yaşında hayata veda eden usta isim çektiği videolar sayesinde hala motosiklet sevenlerine yararlı bilgiler veriyor ve insanlar hala onu izlemeye devam ediyor. Bu büyük ustayı biz de böylelikle bir kez daha anmak istedik.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Sürrealist Tablolarla Salvador Dali

Ünlü sürrealist ressam Salvador Dali , 11 Mayıs 1904’te İspanya Figueres’in küçük tarımsal köyünde Salvador Felipe Jacinto Dali i …