Android 7.0 Nougat 5 Önemli Özelliği

Geçtiğimiz günlerde Nexus telefonlara dağıtımı başlanan Android’in yeni sürümü olan Android Nougat, bir önceki versiyonu olan Android 6.0 Marshmallow sürümüne göre 250 ek özellikle geliyor.

2016 yılının 3.çeyreğinde yayınlanan versiyonu öncelikle Nexus cihazları alacak. Daha sonrasında desteklenen modellere de kademe kademe gönderilecek olan Android 7.0 Nougat sürümünü şimdiden birçok kullanıcı meraklı gözlerle beklemekte. Bildiğiniz üzere Google, yapmış olduğu her güncellemede farklı farklı özelliklere yer veriyor. Sizlere Google’ın yeni göz bebeği olan sürümünün en faydalı özelliklerini sıraladık.

1-Açılır pencereden cevaplama

Sms, Whatsapp gibi uygulamalarda, hangi ekranda olursanız olun bildirip paneli üzerinden kısa yoldan mesajınıza cevap verebiliyorsunuz. Uygulamayı açmadan sadece konuşma penceresi üzerinden cevap yazmak kadar kullanışlı ve kolay bir durum olabilir mi bilmiyoruz ancak bu yöntemi çok seveceksiniz.

2-Daydream VR

Samsung VR teknolojisinin kalitesini bilirsiniz. Tüm VR donanımlarına ek olarak daha kaliteli bir yazılım sunan Nougat sürümünün bir sonraki versiyonunda görebileceğimiz bu yeni uygulama sayesinde VR gözlüğümüzü daha aktif daha kaliteli bir şekilde kullanabileceğiz.

daydream

3-Çoklu Pencere

Akıllı telefonları çok yoğun kullananlar için geliştirilen bu harika özellik sayesinde telefonunuzda aynı anda 2 uygulamayı kullanabileceksiniz. Aynı anda iki uygulama kullanmaya örnek verecek olursak bir yandan mesaj yazarken bir yandan internette dolanabilirsiniz.

4-Yenilenen Doze Modu

Bilgisayarlarımızdaki “Uyku Modu” özelliğinden örnek verirsek daha iyi anlaşılır diyebiliriz. Telefonunuzu uzun süre ellemediğinizde, çantanızda ya da cebinizde olduğunu bir şekilde sezen yeni yazılım bu sayede pil tasarrufu işlevlerini kendince etkinleştirecek. Bu sayede telefonunuzu kullanmadığınız anlarda telefonunuz güç tasarrufuna girmiş olacak.

doze mode

5-Hızlı Ayar Geçişleri

Daha stabil halde kullanımı amaçlayan yeni sürüm sayesinde hızlı ayar geçişlerinde bulunabileceksiniz. Bu sayede en sık kullanılan ayarlara çabucak ulaşabilir işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Tüm bu özellikler sayesinde iPhone’larda kullanılan iOS işletim sisteminin önüne geçmek isteyen Google, bakalım yeni sürümü olan Nougat 7 sürümünde bunu başarabilecek mi? Her ne kadar kapalı bir işletim sisteminin karşısında durmayı başarsa da daha stabil hale gelen bir Android işletim sistemi tüm kullanıcılar tarafından benimsenebilir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

pubg mobile

PUBG Mobile’de Oyun Kazanmanızı Sağlayacak 10 Pratik Bilgi

PUBG, PlayerUnknown’s BattleGrounds’un kısaltması şeklinde ortaya çıkmış bilgisayar oyunudur. Mantığı silahsız bir şekilde 100 kişiyle …