anne marie

Anne Marie Kimdir? – Cizreli Mehmet’le Düet Hikayesi

Asıl adı Anne Marie Rose Nicholson olsa da Anne Marie ismiyle tanınır. 1991 yılında İngiltere’de doğmuştur. Babası İrlanda’lı, annesi İngiliz’dir. Ufak yaşlarda dövüş sporuna merak saran Anne, 2002 yılında yapılan Karete müsabakalarında altın madalya kazandı. 2007 yılında İngiltere’de yapılan Karate federasyonu ulusal şampiyonasında altın madalya kazandı.

İlk demosu 2013 yılında çıkardığı “Summer Girl” parçasıdır. Kasım 2015’te “Do it Right” şarkısının listelere girmesinin ardından, uzun soluklu bir albüm yapacağını bildirdi. Ekim 2016’da, Clean Bandit ve Sean Paul’un yer aldığı “Rockabye” şarkısını çıkardı. Bu şarkı uzun süre boyunca listelerde birinci sırada yer aldı.

Cizreli Mehlet’le Düet Hikayesi

Cizreli Mehmet olarak hafızalara kazınan, Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşayan Mehmet Ali Şulan, Play Store’de indirdiği düet programıyla, Anne Marie’nin şarkısını yayınlamıştır. Tamamen montaj olan bu parça, sosyal medyada olay olmuş, bir çok kişi tarafından beğeniyle karşılanmıştır.

İstanbul’a Babylon Soundgarden’da konser vermek üzre gelen Anne Marie, sosyal medya hesabından Cizreli Mehmet’e ulaştı. “Benimle birlikte Rockabye söyler misin?” diyerek konserine davet etti. Davetine kayıtsız kalmayan Cizreli Mehmet, Marie’yle birlikte, canlı olarak Rockabye şarkısını seslendirdi.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

altın elbiseli adam

Altın Elbiseli Adam Kimdir?

Altın Elbiseli Adam; altın gibi bir kalbi olan Barkın Bayoğlu… Motosiklet camiasının önde gelen duayen …