olimpos gezilecek yerler

Antalya Olimpos Gezi Rehberi

Olimpos, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan eski bir antik kenttir. Antalya Kemer yolu istikametinde Tekirova’yı geçtikten sonra ulaşabilirsiniz. Olimpos’un Antalya’ya uzaklığı ortalama 70 kilometredir. Kendi aracınızla ortalama 1 saatte Olimpos’a ulaşabilirsiniz.

Olimpos’a Ulaşım İmkânları

Olimpos’a gitmek için Antalya İlçeler arası terminalden saat başı kalkan otobüslerden birine binerek yaklaşık 1.30 saat içerisinde Olimpos’a ulaşabilirsiniz.

olimpos harita konumu

Olimpos Yolu Nasıldır ? Antalya – Olimpos Yol Durumu

Antalya-Olimpos arası bol virajlı bir yoldur. Kemer’e 10 kilometre kala virajlar sona erer. Antalya’dan çıktıktan sonra yol iki gidiş ve iki geliş olarak devam eder. Kemerden çıktıktan sonra yol tek şeride düşer. Kemer’i 35-40 kilometre geçtikten sonra sola saparak Olimpos’un virajlı yollarını aşağı inmeniz gerekir. Burada yol tehlikelidir ve gece yolculukları için oldukça risklidir. Virajlar ortalama 20 Km/H ile inilmelidir. Keskin virajları genelde sürücüler farketmez.

Olimpos Konaklama İmkânları

Olimpos, eski bir antik kenttir ve genelde yapılar tahribata uğramamıştır. Bu konsepte uygun olarak genelde Bungalow ismi verilen ağaç evlerde konaklama yapılmaktadır. Bungalowlardan farklı olarak klasik pansiyonlar da vardır ancak pansiyonların da dekorasyonu genelde ahşap üzerinedir.

olimpos bungalow

Olimpos Kamp İmkânları

Olimpos’da camping için özel bir alan bulunmamaktadır. Kamp için Olimpos’a gelecek olanların tedarikli gelmeleri gerekir. Olimpos sahiline erişmek için otomobili yaklaşık 500 metre dışarda bıraktıktan sonra yürümeniz gerekir. Antik mezarların ve eski yapıların bulunduğu ağaçlı yoldan geçerek sahile ulaşabilir ve burada kamp yapabilirsiniz. Market ihtiyaçlarınız için sahilin 700 metre yukarısındaki kordona gidebilirsiniz. Ortamda tuvalet imkanı bulunmamaktadır.

Olimpos Gezilecek Yerler

Olimpos’a turistler genelde orman ve deniz ile birleşerek kafa dinlemek için giderler. Tek eğlence mekanı kordonda bulunan bardır. Eğlence mekanları için 10 kilometre uzaklıktaki Adrasan’ı tercih edebilirsiniz. Antalya’ya ilk kez gelenler 1.5 saat yolculukla Antalya Merkez’e ulaşabilir. Ayrıca Olimpos – Antalya istikametinde bulunan Kemer sapağından küçük ve turistik ilçeye geçebilir ve ayışığı plajında vakit geçirebilirsiniz.

olimpos konaklama

Olimpos Konaklama Ücretleri

Olimpos’ta konaklama ücretleri kişibaşı 100 TL’den 500’TL’ye kadar değişkenlik gösterir.

Antalya Gezi Rehberi ‘ni inceleyerek Antalya’daki diğer gezilecek yerler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

paris gezisi

Paris Gezilecek Yerler

Işıkların şehri, unutulmaz ambiyansı ile her yıl milyonlarca ziyaretçiyi kendine çekiyor. Tabii ki, geniş mutfağı …