Apple Watch Türkiye’ye Geliyor!

Apple, talebin yoğun olması sebebiyle belirli ülkeler için satışını yaptığı Apple Watch’i, Türkiye pazarında sergilemeye hazırlanıyor. 31 Temmuz 2015’de satışına başlanacak olan saat, kullanım, estetik ve teknoloji açısından fazlasıyla gelişmiş.

apple_watch2

 

Saat kişisellik adına üç farklı model kategorisine ayrılmış, Watch Sport, Watch ve Watch Edition
apple_watch_models

 

Geçelim bu saatlerle yapabileceklerimize…

Mail, Mesajlar ve Haritalar. Siri, Müzik ve Passbook gibi uygulamalar.Aktivite, Antrenman ve Apple Watch’unuzu iPhone’unuzdaki iSight kameranın vizörüne dönüştüren Uzaktan Kamera gibi yepyeni uygulamalar da mevcut. . Açıklamalı olarak aşağıda bilgiler mevcut.

Mesajlar

Apple Watch yeni bir mesaj geldiğinde hafif bir dokunuşla sizi uyarır. Kimden geldiğini görmek ve mesajın tamamını okumak için bileğinizi kaldırmanız yeterlidir. Hazır mesajla yanıt verebilir veya sesli bir mesaj kaydedebilirsiniz. Hatta, animasyonlu bir emoji bile gönderebilirsiniz.

Telefon

Sizi kimin aradığını, iPhone’unuza uzanmak zorunda kalmadan görün. Hızlı sohbetler için yerleşik hoparlörü ve mikrofonu kullanın veya daha uzun görüşmeler için aramaları iPhone’unuza aktarın. Gelen bir aramayı sessize almak için, elinizle Apple Watch’un üzerini kapatmanız yeterli.

Mail

Bir mail, bileğinize geldiğinde çok daha kolay görülebilir ve çok daha hızlı bir şekilde yönetilebilir. Gelen mail’i okuyabilir, bayrak ekleyebilir, okundu veya okunmadı olarak işaretleyebilir ya da Çöp Sepeti’ne gönderebilirsiniz. Veya iPhone’unuzda açıp cevap yazabilirsiniz.

Takvim

Gün içinde veya hafta boyunca programınızda neler olduğunu görün. Apple Watch size, saatinizin kadranında beliren toplantı anımsatıcıları gönderir. Takvim davetleri aldığınızda hemen kabul edebilir, reddedebilir ve hatta, etkinliği düzenleyen kişiye hazır yanıtlardan birini mail yoluyla gönderebilirsiniz.

Aktivite

Daha az oturup daha çok hareket etmek ve biraz egzersiz yapmak için motivasyonunuzu koruyun. Üç aktivite halkası, günlük aktivitelerinizin tümünü bir bakışta görebilmeniz için basit ve net grafikler sağlar.

Antrenman

Siz kardiyo çalışırken, Apple Watch süre, mesafe, kalori, tempo ve hız gibi verileri gerçek zamanlı olarak gösterir. Koşu, yürüyüş ve bisiklet gibi popüler egzersiz türlerinden birini seçin.

Harita

Bulunduğunuz yerden yol tarifi alın. Apple Watch size en iyi yolu gösterir. Sokak sokak navigasyon, sola veya sağa dönmeniz gerektiğinde bileğinize dokunarak sizi uyarır. Yakındaki restoranları, benzin istasyonlarını ve mağazaları bulmak için Siri’yi de kullanabilirsiniz.

Passbook

Apple Watch’taki Passbook, uçuş kartlarınızı, biletlerinizi ve mağaza kartlarınızı bileğinizde saklamanızı sağlar. Ve isterseniz Apple Watch, onları kullanma zamanı geldiğinde sizi uyarır.

Siri

Siri, Apple Watch ile etkileşimi daha da kolay hale getiriyor. Bileğinizi kaldırıp “Hey Siri, Antrenman uygulamasını aç.” demeniz yeterli. Veya “Hey Siri, en yakın kafe nerede?” Ya da “Hey Siri, Ezgi’ye telefon et.”

Müzik

iPhone’unuzdaki müziği kontrol edin. Veya iPhone’unuzu evde bırakın ve kablosuz Bluetooth kulaklıkla, favori çalma listenizi doğrudan Apple Watch’unuzdan dinleyin.

Uzaktan Kamera

Apple Watch, iPhone’unuzdaki iSight kameranın vizörüne dönüşebilir. Böylece mükemmel bir selfie çekebilir veya grup fotoğrafına siz de girebilirsiniz. iPhone kamerasına yakalananları canlı olarak görün, sonra fotoğraf çekin veya kameradaki zamanlayıcıyı ayarlayın.

Remote

Her yerde uzaktan kumanda aramayın. Apple TV’yi şimdi bileğinizden kontrol edebilirsiniz. Ana menüde gezinin, listelere göz atın ve izlemek istediğiniz şeyi seçin.

Hava Durumu

Bulunduğunuz yerdeki veya dünyanın herhangi bir yerindeki hava durumunu öğrenin. İçinde bulunduğunuz güne ait ayrıntılı raporu görün veya haftalık tahmini alın. Gün içinde yaşanacak hava durumu bilgileri, saat kadranı formunda düzenlendiği için, hepsine hızlı ve kolayca göz atabilirsiniz.

Borsa

Borsayı kolayca takip edin. Güncel fiyatları, puan ve yüzde değişikliklerini, piyasa değerlerini görün. Her hisseyi, son bir günlük, haftalık, aylık veya altı aylık performansını gösteren bir grafik aracılığıyla izleyin.

Fotoğraflar

Apple Watch ile, en sevdiğiniz fotoğraflar her zaman elinizin altında. Daha doğrusu, bileğinizin üstünde. Seçtiğiniz resimleri büyütmek için Digital Crown’u kullanın veya tek tek göz atmak için parmağınızla kaydırın.

Alarm

Apple Watch ile birden fazla alarmı kolayca yönetebilir, etiketleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Uyanma zamanınız için, saati ve dakikayı Digital Crown ile ayarlayın. Veya iPhone’unuzda önceden kurmuş olduğunuz alarmları kullanın.

Kronometre

Apple Watch, oldukça sık kullanılan bu popüler işlevi dijital, analog veya hibrit görünümde sunar. Ve diğer saatlerden farklı olarak, attığınız turların ortalama süresini gösteren gerçek zamanlı bir grafik görünümüne de sahiptir.

Sayaç

Zamanlanmış etkinlikleri, dakikası dakikasına ve kolayca takip edin. Sayaç çalışırken, kadranın çevresini dolaşan turuncu bir çizgi, geçen ve kalan süreyi görsel olarak algılamanıza yardımcı olur.

Dünya Saati

Başka zaman dilimindeki bir ülkeyle mi çalışıyorsunuz? Veya dünyanın öbür ucundaki bir arkadaşınızı mı aramak istiyorsunuz? Tek bakışta, dünyanın herhangi bir şehrinde saatin kaç olduğunu görebilirsiniz. Ve iPhone’unuzdan istediğiniz zaman yeni yerler ekleyebilirsiniz.

Ayarlar

Uçak modunu, Bluetooth’u ve Rahatsız Etme özelliğini etkinleştirin veya kapatın. Dilerseniz sessiz modunu açın veya kapatın ya da iPhone’unuzu bulmak için ping yollayın.

Apple Watch Kaç Para?

En uygun modelleri Watch Sport‘ta yer alıyor. (1249 TL) ( Watch Edition biraz tuzlu, dudağım uçukladı)

Daha fazla açıklama ve görsel için aşağıda verdiğim kaynak linkine tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Apple Resmi Sitesi

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

pubg mobile

PUBG Mobile’de Oyun Kazanmanızı Sağlayacak 10 Pratik Bilgi

PUBG, PlayerUnknown’s BattleGrounds’un kısaltması şeklinde ortaya çıkmış bilgisayar oyunudur. Mantığı silahsız bir şekilde 100 kişiyle …