Hepsi Bir Arada PC Zen AiO Pro İncelemesi

Her açıdan bilgisayar kullanmak istiyorsanız Zen AiO Pro tam da size göre. Hem tasarım hem de performansı ile göz dolduran Asus Zen AiO Pro biraz pahalı olsa da özellikleri oldukça üstün. Tabi Apple bilgisayarlara göre de oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Apple Mac gibi olan bu bilgisayar sadece bir monitör, klavye ve fareden oluşmaktadır. Tüm donanımlar monitörün içine yerleştirilmiş ve bu sayede kablo kalabalığından kurtulmuş durumda. Eğer büyük ekran seviyorsanız bu bilgisayar sizi fazlasıyla memnun edecektir. Tam 23.8 inç ekran boyutunda olan bilgisayar oldukça şık bir tasarıma sahip.

Alüminyum çerçevesiyle beraber oldukça sağlam duran ekran oldukça net görüntü sunuyor. Tabi sadece ekran çerçevesi değil komple kasa alüminyumdan oluşuyor ve kazara düşmelere oldukça dayanıklı hale geliyor. Monitörün arkasında 4 adet USB 3.0 ve 2 adet USB 2.0 yer alıyor. Aynı zamanda 2 tane HDMI girişi de mevcut. Tabi USB Type-C portu da unutulmamış.

Cihazda 802.11ac Wi-Fi bağlantı desteği ile yüksek hızda internete bağlanabiliyorsunuz. Kablo derdi olmasın diye fare ve klavye kablosuz olarak geliyor. Ekran hem 4K ekran seçenekli hem de Full HD ekran çözünürlük seçeneğiyle satışta. Windows 10 işletim sistemiyle gelen bilgisayar intel Core i7-6700T işlemciyi kullanmakta. Bu da yüksek performans demek olup bilgisayar 2.80 GHz frekansında çalışıyor. Ekran kartı olarak kullanılan NVIDIA® GeForce GTX960M 2GB/4GB ise oyunlar ve grafik işlemleri için sorunsuz bir kullanım sunuyor.

16 GB RAM, 2133 MHz DDR4 bellekle çalışan bilgisayar adeta performans canavarı. Bilgisayar 1 TB sabit disk depolama sunarken işletim sistemi içinse 128 GB SSD yer ayırmış. Eğer oyun oynamayı çok fazla sevmiyorsanız 128GB SSD size fazlasıyla yetecektir. SonicMaster Premium hoparlöre yer verilen bilgisayar 6 hoparlörlü stereo sistemi ile oldukça yüksek performanslı ses sistemi sunuyor. Buda multimedya deneyimleriniz için eğlenceli anlar yaşamanıza olanak sağlıyor. Aynı zamanda oyun oynarken oyundan çok daha fazla zevk alabiliyorsunuz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

RAM nedir

Ram Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Çalışır?

RAM, rastgele erişimli bellek teriminin ingilizce karşılığı random access memoryden türetilmiş, bilgisayar ve mobil cihazlar …