aytaşı

Ay Taşı Hakkında Bilgi

Ay taşı; Moonstone, Mondstein ve Toprak Ana Taşı olarak da bilinmektedir. Ay taşı beyaz, mavi ve yavruağzı renklerinin karışımından doğan ay rengine benzer bir renktedir. Taşın Ay ile bir ilişkisinin bulunduğuna Ay’dan gelen ışığın Ay taşının ışığı olduğuna inanılmaktadır. Eski devirlerde Romalılar tarafından önemsenmiş ve kullanılmıştır. Eski çağlardan beri taş önemini yitirmemiştir.

Taşın özdeşleştiği ay: Haziran, Şubat, Eylül ayları.

Taşın özdeşleştiği Çakralar: Tepe(taç), Alın, Dalak çakraları

Taşın özdeşleştiği öğe: Su

Taşın sembol ettiği değerler: Umut, rüya, düş, aşk

Ay Taşını Nerede Kullanmalısınız?

Eğer taşı yüzüğe takmak niyetindeyseniz en çok yararı sağ elinizin yüzük parmağına takarak görürsünüz. Eğer boyun bölgenizde bir sıkıntı var ise örneğin tiroit bezinizle alakalı bir sorun olabilir, Ay taşını kolye şeklinde takarak fayda görebilirsiniz.

Taşı bunlar hariç elinizde ovalamanız, tesbih şeklinde yuvarlamanız ve sallamanız da başka yöntemlerdir. Bu yöntemlerden de fayda görebilirsiniz.

Ancak üstünüzde taşımak istemiyorsanız cebinize koyabilir ya da odanızın uygun bir köşesine koyabilirsiniz. Odanızın uygun bir köşesine koyduğunuz Ay taşı yaydığı elektromanyetik dalgalar sayesinde çevredeki olumsuz enerjiyi absorbe ederek yok etmektedir.

Ay Taşının Temizlenmesi ve Korunması Nasıl Yapılır?

Taşlar bizim vücudumuz için enerji geçişlerinde bir süzgeç görevi görmektedir. Bu nedenle taştaki tortuların temizlenmesi gerekmektedir. Bu yapılmadığı takdirde taş işlevini yerine getiremez hale getirir. Ay taşını sebebiyle vücudumuzda meydana gelen dengeleme, iyileştirme, düzenleme etkilerinin devamlı olabilmesi için de taşın arada bir çıkarılması gerekmektedir. Aksi takdirde vücudumuz taşa karşı savunma gösterip, taşa karşı bağışıklık sistemi oluşturup taşın yararını ortadan kaldırabilir.

Ay taşını temizlemek için tıpkı kendinizin kötü enerjinizi atmak için yaptıklarınızı yapmanız yeterlidir. Siz nasıl kendiniz olumsuz enerjiyle dolduğunuzda toprakta çıplak ayakla yürüyüp enerjinizi boşaltıyorsanız bu yöntem taşlar için de geçerlidir. Taşı toprağa gömüp biraz bekletirseniz taş bütün enerjilerden arınmış olur veya taşı bir bardak suyun içine koyup güneş gören bir yerde de bekletebilirsiniz bu iki önemli yöntem işe yarar.

Ay Taşının Faydaları Nelerdir?

  • Dişi bir taş olduğundan genel olarak kadın hastalıklarına iyi gelir.
  • Doğum sürecini kolaylaştırır.
  • Bayanlarda olabilecek hırçınlıkları giderir.
  • Tokluk hissi oluşturur. Fazla gıda tüketmenin önüne geçer.
  • Bencillik başta olmak üzere aşırı tepkileri dizginler.
  • Östrojen hormonunu dengeler.
  • Erkek hormonlarının dengelenmesi için de kullanılır.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …