bıldırcın yumurtası kas

Bıldırcın Yumurtası Kas Yapar Mı?

Bıldırcın yumurtası protein bakımından oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Bıldırcın yumurtası kas yapar mı sorusuna verilecek cevap ise evet, bıldırcın yumurtası kas yapmaya destek olur. Kasların yapı taşları proteinlerdir, yeterli miktarda protein alındığında kaslar korunur ve güçlenir.

Her gün kilo başına 1 veya 0,8 gr. protein alımı olmak zorundadır. Kasların korunması ve yıkımının yavaşlaması için bu gereklidir. Kasların güçlenmesi sağlıklı bir yaşama ve iskelet sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Bıldırcın yumurtası da yüksek miktarda protein içerdiği için kaslar için çok etkilidir.

Bıldırcın Yumurtası Nasıl Yenmelidir?

Kas yapmak için bıldırcın yumurtası yemek faydalıdır, haşlayarak yenebilir. Sütle karıştırarak da tüketebilirsiniz. Ya da taze olduğundan emin olduğunuz bıldırcın yumurtasını çiğ olarak içebilirsiniz.

Kas Yaparken Bıldırcın Yumurtası

Kas yapma ve vücut geliştirme sporunda beslenme önemlidir. Çalışmalar yapılırken kaslar zorlanır ve mikro yırtılmalar ortaya çıkar, bu yırtılmalar iyileşmek için proteine ihtiyaç duyar. Protein içeren besinlerde et, balık, tavuk, peynir, yumurta gibi günlük tüketilmesi gereken besinlerdir.

Bıldırcın yumurtası bu besinler arasında en yüksek protein içeren besindir. Kasların güçlenmesi için ve destek olması için her gün bıldırcın yumurtası yiyebilirsiniz. Nasıl tükettiğiniz çok önemli değildir, nasıl yiyebiliyorsanız o şekilde yemeniz yeterlidir.

Bıldırcın Yumurtası Fosfor, Protein, Kalori Değerleri

Bıldırcın yumurtasında tavuk yumurtasına göre 6 kat daha çok fosfor, 10 kat daha çok protein ve kalori, 9 kat daha çok demir içerikleri bulunur. Besin değerleri açısından çok yüksek bir yere sahiptir. Kas çalışmalarında bu nedenle çok faydalıdır.

Sağlık sorunları için (astım, öksürük, alerji gibi) kullanılması gerekiyorsa en iyi şekli çiğ tüketmektir. Çiğ tüketildiğinde sağlık sorunlarına daha çabuk etki edip, fayda gösterebilmektedir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …