Bilgisayarınızı Kaybetmeniz Durumunda İşinize Yarar

Bilgisayarınızı kaybettiğinizde bulan kişiye bir not bırakmak ister misiniz? Telefon numarası, Adres gibi. Veya bunların yanında bir de ödül… Anlatacağım yazıda bilgisayarınızın oturum açma ekranına bir not ekliyoruz.Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 sürümleri için olan bu notun anlatımı için okumaya devam edin.

  • İşlem için Regedit, yani kayıt defterini açacağız. Bunun için windows + r tuş kombinasyonu veya başlat’a tıklayarak regedit yazıp arama yapabilirsiniz.
  • Sol tarafta bulunan HKEY_LOCAL_MACHINE > Software > Microsoft > Windows > Current Version > Policies > System anahtarına ilerleyin.(System anahtarını açmanıza gerek yok, üzerine tıklayarak işaretli kalmasını sağlamanız yeterli)
  • Sağ taraftaki ekranda legalnoticecaption dizesini gördüyseniz çift tıklayarak açın. Burası mesajımızın başlık kısmıdır. Lütfen oku, Dikkat, Bulursanız Arayın gibi mesajları yazabilirsiniz.
  • Şimdi mesajımızın içeriğine geldi sıra. Bunun için de yukarıdaki dizenin hemen altında bulunan legalnoticetext çift tıklayarak açın. Bunun içerisine telefon numarası gibi iletişim bilgilerinizden birini yazabilirsiniz. Bulan kişiyi ödüllendirmek isterseniz, bunu da not düşebilirsiniz.

Bu uyarı mesajı her bilgisayarınızı açtığınızda oturum açma ekranından önce gösterilir.(Biraz can sıkıcı). Fakat bilgisayarınızı kaybederseniz, bilgisayarınız geri dönebilir.

 

 

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Windows 10 Dosya-Klasör Gizleme

Her ne kadar bilgisayara PC(Personal Computer) desek de, bazılarımızın bilgisayarları kişisel değil. Sizler de bilgisayarlarınızı, …