bilinçaltı temizliği

Bilinçaltının Olumsuz Etkileriyle Savaşma – Bilinçaltı Temizliği

Gün içerisinde birçoğumuz hedeflerimiz ve niyetlerimizle örtüşmeyen kararlar veriyoruz. Örneğin; sabah erken kalkıp spora gitmek gibi bir hedefiniz varsa bütün gece televizyon başında kalmamanız gerekir. Eğer acil yetiştirmeniz gereken bir projeniz varsa zamanınızı boşa harcamamalısınız. Kilo vermek isteyen kişiler ise hamur işi veya şekerli gıdalardan uzak durmalıdır.

Bilinçaltı değişimi konusunda uzman olan kişilere göre; insanların otomatik bir şekilde yaptığı davranış kalıplarından kurtulması mümkündür. Diyelim ki, kariyerinizi geliştirme gibi bir planınız var. Fakat bazı öğrenme zorluklarından dolayı hedefinize ulaşamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Aslında size bunu düşündüren bilinçaltınızda yer alan inançlardır. Bu tarz düşünmenizi sağlayan inançlar ise sizlere kariyerinizi geliştirmek için adım atma isteğinizde zorluk çıkarır. Düşünceleriniz yüzünden hedefinize odaklanarak çalışmayı bırakırsınız.

Bir karar verdiğiniz zaman karşınıza çıkan bu düşünceler bilinçli beynin dışında gerçekleştiğinden dolayı insanlar bu düşünceleri irdeleme yoluna gitmezler. Fakat siz bilmeden sizi yönlendiren bu düşüncelerle hareket ettiğiniz için onları daha fazla güçlendirmiş olursunuz. Hayatınızda yer etmiş alışkanlıklar bu şekilde yerleşmiştir.

Hayatınızın sıradanlığından veya artık bazı alışkanlıklarınızı gerçekten beğenmediğiniz zamanlarda bu alışkanlıklardan kurtulmanız gerekir. Peki, bilinçaltınız tarafından yönlendirilen alışkanlıklarınızdan nasıl kurtulacaksanız? Bu sırada devreye bilinçaltı temizliği giriyor. Bilinçaltı temizliği sayesinde birçok alışkanlığınızdan kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Bilinçaltı Temizliği Nasıl Yapılır?

Bilinçaltı temizliği yapmak için ilk olarak; yaşam kalitenizi bozduğunu düşündüğünüz davranışlardan kurtulmak istediğiniz konusunda odaklanın. Bu evrede bilinçaltınızda yer alan çekirdek inançlarınızı keşfedin. Değiştirmek istediğiniz inançları yüzeye çıkarmalısınız.

Yaptığımız bütün davranışlar aslında belli bir amaca yöneliktir. Bu yüzden sizde düşünce kalıbınızda yer edinen amaç ve pozitif niyeti tespit etmeye çalışın. Sonrasında ise bu inanç hangi pozitif niyete veya amaca hizmet ediyor bunu belirlemeniz gerekiyor.

Değiştirmek istediğiniz davranışınızla ilgili olan bütün duygularını açığa çıkarmalısınız. Unutmayın! Duygularımı bilinçaltımızın temel dilidir. Eğer düşünce kalıplarınızı bilinç düzeyine çıkarırsanız birikmiş olan duygu ve enerjiyi hissedebilirsiniz. Bu evrede rahatsızlık duyduğunuz düşünceleriniz varsa beyninizin içerisinde onu bir balona yazın ve o balonu patlatın. Bu şekilde o düşünceden uzaklaşmış olacaksınız.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …