BitMEX Toplu E-posta Sızıntısından Sonra “Etkinin Kapsamını” Araştırıyor

BitMEX, bcc kullanmayı unutarak kazayla kullanıcılarının mail adreslerinin sızdırılmasına neden olmuştu. Yaşanan olay, bugün yayınlanan resmi bir açıklama ile BitMEX tarafından kabul edildi.

1 Kasım’da yayınlanan bir Tweet’te, kripto odaklı avukat Jake Chervinsky’in yaptığı açıklamada BitMEX’in yanlışlıkla kullanıcı tarafından paylaşılan kullanıcı e-posta verilerini kamuya açık şekilde paylaşmasını “hayal edilemeyecek bir beceriksizlik” bir hata olarak nitelendirdi.

BitMEX Toplu E-posta Sızıntısından Sonra “Etkinin Kapsamını” Araştırıyor

Üyeler sızıntının, BitMEX hesap sahiplerini potansiyel saldırganlara karşı savunmasız hedefler haline getirdiğini, bu verilerin saldırganlar için “bulmacanın bir parçası” olarak hizmet verdiğini belirttiler. Bazıları hatanın niteliğinin, her bir e-postanın toplam sızan verinin yalnızca bir bölümünü içerdiği anlamına gelebileceği konusundaki endişelerini dile getirdi.

kevin mcsheehan isimli bir Twitter kullanıcısı, olabilecek riskleri sıraladı:

“Tüm e-posta adresleri, evrensel parolaları ilişkilendirmek için x ile başvurulmuş genel ihlalleri içerir. Saldırganlar github, dropbox ve mail hesaplarına erişmek için xx,xxx proxy kullanacaklar.”

“Kullanıcılarımızın gizliliği en önemli önceliktir”

Konuyla ilgili yapılan açıklamada;

“Ekibimiz sorunu çözüme kavuşturmak için hemen harekete geçti ve etkinin boyutunu anlamak için adımlar atıyoruz. Arızanın temel nedenini belirlemek için elimizden gelen her şeyi yaptığımıza ve sorundan etkilenen tüm kullanıcılarla iletişim kuracağımıza emin olun” denildi ve “Kullanıcılarımızın gizliliği en önemli önceliktir” diye eklendi.

Sızıntı haberleri üzerine ise Binance, hesap sahibi olan ve etkilenen tüm BitMEX kullanıcılarının hesap e-postalarını hemen değiştirmelerini tavsiye etti.

Bugün erken saatlerde, BitMEX bu ayın sonunda kripto para birimi fiyat endekslerinin bileşenlerinde büyük değişiklikler yapma planlarını açıkladı.

Cointelegraph ise sızıntının kapsamı ile ilgili olarak BitMEX’ten bir cevap alamadı.

Hakkında Mehmet Çelik

İlginizi Çekebilir

Para kazanma yolları

Evde Ne Tür İşler Yaparak Para Kazanılabilir

Para kazanma yolları o kadar çok ki, kişi sadece kendisine uygun yolun hangisi olduğunu bulmak …