Bölgesel İncelme Yöntemi: Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Nedir?

Cool Sculpting, yani soğuk lipoliz tedavisi bölgesel fazlalığa sahip olanların, egzersiz ya da diyet ile incelemeyenlerin ve de cerrahi operasyonlardan korkan kişilerin yağ eritme tedavisi olarak başvurduğu yöntemlerden biridir. Bu teknik bölgesel yağlanmalara soğuk hava uygulanarak eritilme olarak işlev görür.

soguklipoliz-1

Her Bölgeye Ayrı Seans

Gıdı, kol, karın, basen, kalça bölgesel yağlanmalardan yani vücutta kolay eriyemeyen bölgelerdendir. Her bölgeye ayrı ayrı uygulama gerekmektedir. Cerrahi bir operasyon gerektirmeyen soğuk lipoliz, acı sızı vermemektedir. İşlemin yapılacağı bölge önce koruyucu bir madde ile kaplanır. Daha sonra 1 saat boyunca bir cihaz ile soğuk hava uygulanır. Bu işlemle cilt altında olan erimeyen yağların, cildin üst kısmına zarar vermeden dondurularak parçalanması sağlanır. Yağlar parçalandıktan sonra 3 hafta içerisinde vücuttan doğal bir şekilde atılır. Vücuttan yağ atılımı 4 ay sürer ve sonuç olarak bölgede 2-4 santimetre bir incelme oluşur.

soguk-lipoliz

Soğuk lipoliz işlemi her bölgeye ayrı ayrı uygulanır. Bu yüzden operasyon için gereken toplam süre kişiden kişiye göre değişmektedir. Hasta işlem süresince rahat bir şekilde yatıp, film izleyebilir ya da kitap okuyabilir. İşlemden sonra hastanın bol bol su içmesi ve sık duş alması gerekir. Ciltte operasyon sonrası hafif kızarıklıklar olabilir ancak birkaç saat içerisinde geçecektir. Hasta işlemin gerçekleştiği gün normal bir şekilde hayatına devam edebilir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …