Boomerang’ta Yazı Nasıl Yazılır?

Boomerang 2007 yılından beri hizmet veren, blog ve web sitelerini çeşitli yollarla destekleyen network sistemidir. Hürriyet tarafından kurulmuştur. Bu sistemde çeşitli üyelik tipleri mevcuttur. Bu üyelik çeşitleriyle Boomerang’dan çeşitli teklifler alabilir, sitenizi Hürriyet’in Yazar Kafe sayfasında yazılarınızla tanıtabilirsiniz. Peki Boomerang’ta yazı nasıl yayınlanır?

İlk olarak bu mecrada yazı yayınlayabilmek için üyelik tipinizin platin olması gereklidir. Üyelik tipinizi Boomerang panelinizde görüntüleyebilirsiniz. Platin üyeliğin haricinde altın ve bronz üyelik çeşitleri mevcuttur. Siteniz, bir çok kriterde moderatörler vasıtasıyla incelenir ve uygun olduğunuz üyelik tipi moderatörler tarafından belirlenir.

Üyelik tipinin belirlenmesinde Boomerang moderatörlerine yardımcı olabilmek için hesaplarınızı bağlamak büyük rol oynar. Hesaplarınızı bağlamak için http://bumerang.hurriyet.com.tr/Account/EditIntegration bağlantısını kullanabilirsiniz.

Boomerang Üyelik Tipi Nasıl Belirlenir?

Bu sitenizin içeriği, ziyaretçi kitlesi ve sitenizin otoritesiyle alakalı olabilir. Yeni açılan bir site ile başvuru gerçekleştirdiğinizde, yüksek ihtimalle üyelik tipiniz bronz olacaktır. Ayrıca, kişisel cv niteliğindeki siteler, kobi ve özel ticari firma web siteleri genelde bronz üye olarak kabul edilirler.

Altın üyelik, bronz üyeliğin bir üst mertebesidir. Bu üyelik tipinde ise, sitenizin içeriği ve çeşitliliği daha çoktur. Ayrıca forum siteleri de genelde altın üyelik tipindedir.

Gelelim platin üyeliğe… Bu üyelik tipi, sitesinde kullandığı boomerang şablonlarıyla Boomerang’a ziyaretçi sağlayan, ilgi çekici ve özgün bir çok içeriğe sitesinde yer veren, site içi dolaşımı ve tasarımı düzgün, performansıyla öne çıkan sitelerdir.

Ayrıca siteniz için, belirli aralıklarla üyelik tipinizin değişmesi için sitenizi inceletebilir, üyelik tipinizin yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Boomerang’ta Yazı Yayınlamak

Boomerang’ta yazı yayınlayabilmek için üyelik tipinizin platin olması gerektiğinden bahsetmiştik. Eğer platin üyeyseniz yazarkafe.hurriyet.com.tr adresinde sitenize ait yazıları paylaşarak sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Boomerang bu servisi sayesinde site sahiplerini kaliteli ve özgün içerik girmeye teşvik eden projeler arasına girmiştir.

boomerang yazı göndermek

Eğer üyelik tipiniz platin ise bumerang.hurriyet.com.tr/Article/CreateArticle bağlantısıyla yeni yazı gönder formunu doldurabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bazı hususlar yer alır. Bunlar;

  • Yazınızı doğru kategoriye göndermeniz gerekmektedir. Yazar Kafe’de Bilim-Teknoloji, Kültür-Sanat, Moda-Alışveriş, Sağlık-Güzellik, Yeme-İçme, Eğlence-Yaşam, Eğitim-İş Dünyası ve Otomobil-Spor gibi bir çok kategori ve bunların alt kategorileri yer alır.
  • Başlığınız 50 karakter içerebilir. Ziyaretçinin ilgisini çekebilecek ve içerikle alakalı bir başlık önemlidir. Başlığınız, vitrinde sergilediğiniz ürünleriniz gibidir.
  • İçerik kısmı 800 karakter içerebilir. Buradaki alana yazılanlar, sitenizde bulunan yazı içeriğiyle birebir aynı olmak zorunda değildir. Fakat Yazar Kafe’de yazınızı okumak isteyerek sitenize yönlenen kişilerin aradıklarını daha rahat bulabilmelerini sağlamak için aynısı da kullanılabilir.
  • Maksimum 243 karakter uzunluğundaki bağlantıya izin verilir. URL bölümüne, sitenizdeki ilgili yazının linki yer almalıdır. Boomerang editörleri tarafından yazınızın onaylanabilmesi için bu url ulaşılabilir olmalıdır.
  • Yazar Kafe’de yayınlanmasını istediğiniz yazının görseli kare olmalıdır. Maksimum boyutu 1 megabaytı geçmemelidir.
  • Etiket bölümünde ise, site ve yayınlamak istediğiniz yazıyla ilgili 25 etiket belirleyebilirsiniz. Etiketleri belirlerken dikkatli olmak da diğer adımlar kadar önemlidir. Birbirini tamamlayan kelimeler kullanılması yanlıştır. Örnek vermek gerekirse “fiat araba modelleri” cümlesi etiket olarak kullanılması doğru olmayan bir biçimdedir. Bunun yerine “fiat”,”araba” ve “model” kelimesi ayrı ayrı kullanılabilir. Ayrıca soru cümleleri de kullanılmamalıdır. Örnek “fiat araba nasıldır?” gibi…

Yeni yazı gönder butonuna tıklayarak işlemi sonlandırdıktan sonra, boomerang editörleri yazınızı inceleyerek onay verir veya reddeder. Bu süreç zarfında yazınız onay sürecinde olarak görülür. Yayınlamak istediğiniz yazının durumunu paneldeki Yazarkafe bağlantısıyla takip edebilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …