Botoksta Bilinmesi Gerekenler

Botoks uzun zamandan beri kullanılan alanı çok geniş bir tedavi yöntemidir. Tedavi amaçlı kullanılabileceği anlaşıldıktan sonra bu uygulama dünyada hızla yaygınlaşmıştır. Yaklaşık 75 ülkede ortalama 16 yıldır birçok estetik ve cerrahi operasyonun uygulanmasında önemli bir yeri olmuştur. 90lı yıllardan sonra ülkemizde de botoks tedavisi uygulanmaya başlanmıştır. Dr. Mustafa Karataş ülkemizde botoks uygulamasını yapan uzman doktorlardan biridir. Kırışıklıkların giderilmesinde en çok tercih edilen yöntem olup son yıllarda estetik amacıyla da kullanılmaktadır. Migren, aşırı terleme, idrar kaçırma, yüz felci, şaşılık, göz seğirmesi gibi birçok hastalığın tedavisinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Güzel bir görünüme sahip olmak isteyenler için vücudun birçok bölgesine de botoks uygulanmaktadır (sarkan kol, bacak ve boyun bölgeleri).

Botoks Fiyatları, kalitesine ve kullanım alanına göre değişkenlik gösterir. Ülkemizde yaygınlaşan botoks uygulaması beraberinde çok fazla botoks merkezinin açılmasına sebep olmuştur.  Açılan bu merkezlerin kalitesi ve fiyatları değişkenlik göstermektedir. Birçok pahalı estetik operasyona nazaran botoks fiyatları nispeten düşük olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Kullanım alanı geniş olan botoks uygulamasının fiyatı uygulandığı bölgeye göre de değişir.  Piyasada her bütçeye uygun botoks yapan kliniklere dikkat etmek gerekir. Düşük fiyata uygulanan botoks malzemesinin bekletilmiş veya sulandırılmış olma riski yüksektir. Daha iyi bir görünüme sahip olmak için bu hususta botoks fiyatları ve seçilen güzellik merkezinin çok iyi araştırılmış olması gerekir.

Alın Kırışıklıkları birçok nedenden dolayı oluşmaktadır. Yaşlılık, stres, uyku şekli, beslenme şekli, cilt yapısı, güneş ışınları gibi faktörler sebep olmaktadır. Günümüzde alın kırışıklığından kurtulmanın yöntemleri de fazladır. Bunlar arasında botoks ve dolgu yöntemi cerrahi bir müdahale gerektirmediği için ve fiyat olarak da uygun olduğu için en çok tercih edilen uygulamalardır. Alın kırışıklıkları giderilmesinde daha çok botoks yöntemi tercih edilmektedir. Etkisi 3-6 aydır bu sürede yüzde hareket oranı düşeceği için kırışıklık oluşumu yavaşlayacaktır. Uzun vadede botoks uygulanırsa Alın kırışıklıkları kesin olarak ortadan kalkabilir. Bu konu hakkında aklınıza takılan ve öğrenmek istediğiniz her şeyi http://www.drmustafakaratas.com/ internet sayfamızı ziyaret ederek öğrene bilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …