büyümeyen köpek cinsleri

Büyümeyen Köpek Cinsleri

Hayvanlar Alemi içerisinde en çok sevilen ve en çok beslenilen canlılardan biri de küçük cins köpeklerdir. Evde köpek besleyen kişiler özellikle köpeklerinin küçük boyutlarda olmasını tercih ederler. Büyümeyen köpek cinsleri, evde daha rahat beslenir ve çocuklu evlerde de daha iyi uyum sağlarlar. Küçük boyuttaki köpekleri dışarıya daha rahat çıkarırsınız, hatta kucağınızda bile dolaştırabilirsiniz.

Hangi Köpek Cinsleri Büyümez?

Bu yazımızda boyutları cinsleri nedeniyle büyümeyen, apartman dairelerinde köpek besleyenlerin sıklıkla tercih ettiği ve halk arasında küçük köpekler, süs köpekleri,  5 köpek ırkını sıraladık.

Pekinez

Pekinez cinsi oldukça sevimli ve dost canlısı bir köpek cinsidir. Fazla büyümez ve ev halkına iyi uyum sağlar. Kucağınızda vakit geçirmeye bayılır. Tüy dökülme gibi bir derdi yoktur. Dışarıya çıkma isteği fazla olmasa da yine de ara sıra yürüyüş yaptırmakta fayda vardır. Sahibine sıkı bağlarla bağlanan Pekinez köpekler oyuncu ve sıcak kanlı

Chihuahua

Bu köpek cinsi küçük görünse de saldırganlaşabilir. Bir anda sinirlenir ve ısırmaya çalışabilir. Bu nedenle çocuklu evlerde beslenmesi doğru değildir. Havlamaları nedeniyle apartman yaşamında sıkıntı yaşamanıza sebep olabilirler. Ancak sadık olmaları ve boyut olarak küçük olmaları nedeniyle evde beslemeyi tercih edebileceğiniz bir cinstir.

Shih Tzu

Bu cinsin tam bir arkadaş canlısı olduğunu söyleyebiliriz. Büyümeyen köpek cinsleri arasındadır ve son derece uysaldır. Çocuklu evlerde rahatlıkla beslenebilir. Düzenli aralıklarla tüylerinin fırçalanması ve tımarlanması gerekir. Bunun dışında fazla tüy dökmez.

Pug

Kırışık bir surat dediğimizde Pug cinsi gözünüzün önüne gelecektir. Kısa bacakları vardır ve oldukça kısa boyludur. Arkadaş canlısı ve uyumlu bir cinstir. Hırlama ve havlama özelliği nedeniyle bazen sizi zor durumda bırakabilir.

Pomeranya Köpeği

Büyümeyen köpek cinsleri arasında olan Pomeranya Köpeği uzun ve yumuşak tüyleri ile dikkat çeker. Dışarıdan bakıldığında son derece güzel bir görünümleri vardır. Ancak bu uzun ve güzel tüylerin bedeli, fazlaca dökülmeleridir. Eğer evinizi sık sık süpüreceğinizden ve bu tüy dökülme sorununun sizi etkilemeyeceğinden eminseniz besleyebilirsiniz. Ancak küçük çocuklu evlerde bu tür tüy döken köpeklerin beslenmesi pek önerilmez.

Hayvanlar Alemi Hakkında En Güvenilir Bilgi Kaynağı

Büyümeyen köpek cinsleri ve hayvanlarla ilgili daha fazla konuda bilgi sahibi olmak için Hayvanlar Alemi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

green spot algae

Yeşil Nokta Yosunu

Yeşil nokta yosunu, bitkili akvaryumlarda sıkla görülen, özellikle cam ve sert yapraklı bitkilerde yeşil parlak …