arçelik çamaşır makinesi

Çamaşır Makinelerinde Mekanik ve Elektriksel Parça Arıza Farkları

Çamaşır makinelerinde tüketicilerin kullanım sırasında karşı karşıya kaldıkları arızalar iki ana kategoride toplanmaktadır. Çamaşır makinelerinin mevcut teknolojileri ve çalışma prensipleri çerçevesinde mekanik ve elektriksel parçalar bulunmaktadır. Bu parçalar çamaşır makinesinin üzerinde var olan fonksiyonlarının çeşitliliğini ve çamaşır yıkama işlemini en sorunsuz şekilde gerçekleştirebilmesini sağlamaktadır. Bu çerçevede de söz konusu mekanik veya elektriksel parçalarında sorunlar meydana gelen ve arızalanan parçanın onarımının veya değişiminin gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunur ki bu durumda yüksek teknolojinin söz konusu olduğu çamaşır makineleri için söz konusu arıza ile ilgili olarak profesyonel Arçelik Servisi merkezi uzmanlarının müdahalelerini gerekli kılar.

Çamaşır makinelerinin kullanılan ileri nesil teknolojisini ve standart çalışma prensibini yakından tanıyan ve olası arızalanmalarına ve sorunlarına yönelik olarak deneyim sahibi olan İzmir Arçelik Servisi uzmanları tarafından gerekli olan müdahaleler, yerinde gerçekleştiriliyor. Özellikle de bölge genelinde her zaman hazır durumda bulunan tam teşekküllü gezici servis araçları ile en kısa süre içerisinde müdahalelerde bulunabilme potansiyeline sahip olan servis ekipleri tarafından çamaşır makinesinin ilgili sorunu üzerine gerekli olan müdahaleleri gerçekleştiriyor. Çamaşır makinesinde söz konusu arızaların tespiti için ilk olarak teknik personeller tarafından sorunun niteliğine göre mekanik veya elektriksel bir arıza olup, olmadığına bakılır.

arçelik çamaşır makinesi

Günümüzde çamaşır makinelerinin akıllı teknolojilerden de destek alıyor olması çerçevesinde çok geniş fonksiyonları bulunuyor ki bu durumda arıza onarım müdahalelerinin daha karmaşık bir yapıda yürütülmesine yol açıyor. Çamaşır makinesinin arızalı mekanik veya elektriksel parçaları fark etmeksizin arıza onarımı ile çözüme kavuşturulabilir durumda ise yerinde etkin müdahaleler ile arızanın onarımı sağlanır. Ancak çamaşır makinesinin arızalı mekanik veya elektriksel parçasının arızasının onarımının mümkün olmadığı durumlarda ise alanlarında İstanbul Arçelik Servisi uzman teknik personeller sadece orijinal Arçelik yedek parça ürünlerinin kullanımını gerçekleştirerek, sorunun en kaliteli ve en ekonomik şekilde çözüme kavuşturulabilmesini sağlıyor. Bu şekilde kısa süre içerisinde kullanılacak ‘orijinal olmayan’ dayanıksız yedek parçaların yeniden aynı veya benzer arızalanmalara neden olmasının önüne geçilerek, gereksiz maliyetlerin oluşumu engellenebiliyor. Aynı zamanda da verilen değişimi yapılmış yede parça için 1 yıllık garanti hizmeti de son derece kaliteli standartlarda ve güvenilir servis çözümlerinden yararlanabilme şansı veriyor.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …