Can Yücel ve En Güzel Aşk Şiirleri

Modern Türk şiirinin en çok bilinen birkaç şairlerinden biridir Can Yücel. 7 yıl süreyle Milli Eğitim Bakanlığı yapmış ve hazırlattığı kitap tavsiyeleri hala geçerliliğini koruyan Hasan Ali Yücel’in oğludur. İşte bugün tanıtımını yaptığım internet sitesinde onun ve birçoklarının şiirlerini bulabileceksiniz.

Sitenin benim açımdan en güzel bölümü ise, Can Yücel sözlerini içeren ve oldukça profesyonel hazırlanmış alan oldu. Bu sözler o kadar çok paylaşılmıştı ki bir zamanlar, Facebook’un bile dikkatini çekmiş ve konu ile ilgili açıklamada bulunmuştu.

Sitede bunun yanında birçok güzel şiirler de bulunuyor. Site Türk edebiyatının yetiştirdiği nadide değerlerin eserlerini bir çırpıda okumanıza olanak sağlıyor. Demem o ki eğer siz de benim gibi bir şiir severseniz, size değerli bir hazine sunduğumun farkına varmışsınız demektir. İnternette yer alan ve karman çorman vaziyette duran çoğu sitenin aksine yazımda tanıtımını yaptığımı websitesi, derli toplu bir yapıda olduğundan dolayı kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

Şimdi kimilerinin çok sevdiği, bazı şiir severlerin ise nefret ettiği bir konuya değinmek istiyorum. Bilmiyorum belki de bazılarının nefreti, hayatlarında yaşadıkları olumsuz gidişat sebebiyledir. Benim çok sevdiğim bu konu “aşk” şiirleridir. Bu şiirleri yazmak gerçekten yürek ve sadık bir aşık olmak gerektirir. Sitenin en güzel aşk şiirlerine sahip olan bölümü, dikkatimi çeken diğer bir alan oldu. Edebiyatımızın yetişmiş şairleri, birkaç basit kelimeyi sihirli bir şekilde bir araya getirerek lezzetli eserler meydana getirmiş ve tüm bu eserler sitede toplanmış.

Güzel sözler ve şiirler alanında hazırlanmış birçok siteyi inceledim ve incelemeye devam ediyorum. Edebiyata ilgimden dolay hergün bu tip birçok siteye girip çıkmak zorunda kalıyorum. Sürekli inceleme fırsatı bulduğum bu site, sizi temin ederim gerek düzen gerekse içerik bakımında birçoğundan çok daha üst sıralarda bulunuyor.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

okur yazar

Uluslararası Okuryazarlık Günü Ne Zaman?

Hiç konuşmadığınız bir dile sahip bir ülkeye gittiniz mi? Eğer öyleyse, belki de en temel …