çocuklarla yılbaşı

Çocuklarınızla Harika Bir Yılbaşı İçin Neler Yapabilirsiniz?

Çocuklu aileler için elbette yılbaşı demek çocuklarını mutlu etmek demektir. Yeni yılın heyecanını hep birlikte yaşamak istiyorsanız, tavsiyelerimize kulak verin. Birlikte eğlenirken aynı zamanda kişisel gelişimine katkıda bulunacak aktiviteler ve oyunlar için okumaya devam edin. Kendinizi ve onları mutlu edebilecek ipuçları bu yazıda!

Ağaç Süsleme

Çocuklar için yılbaşı aktiviteleri denilince belki de ilk akla gelen yılbaşı ağacıdır. Öncelikle evinize bir yılbaşı ağacı alıp işe onu süslemekle başlayabilirsiniz. Bu çocukları çok heyecanlandıracak ve mutlu edecektir. Süsleme işini onun yaratıcılığına bırakın ve keyifli bir vakit geçirin. Bu şekilde kendisini çok önemli hissedecek ve özgüveni artacaktır.

Çocuk Tiyatrolarına Gitmek

Önceki yazılarımızda okuyabileceğiniz gibi Aralık ayı bir çok çocuk aktiviteleri ve oyunlarıyla dolu. Bunlardan birini seçip birlikte tiyatroya gitmeniz onu oldukça eğlendirecektir. Bu oyunların eğitici ve öğretici özellikleri de olduğundan kişisel gelişimine oldukça faydası olacaktır.

Resim Yapmak

Çocuklarınızla uzunca bir sohbet edip yeni yıldan ne beklediğini sorun ve isteklerini resmetmesini isteyin. Bu , onun düşüncelerini sanatsal bir şekilde aktarma konusunda ona katkı sağlayacaktır. İsteklerini size resimle anlatma fikri onu oldukça heyecanlandıracaktır. Resim bittiğinde ise onu takdir edin ve kutlayın.

Klasik ama bir efsane : Tombala!

Tombala uzun yıllardır yılbaşı gecelerinin vazgeçilmezi olan bir oyun olmuştur. Bu yılbaşında da yapacağınız aktivitelerden birisi olmaya aday. Ancak çocuklarınız için monopoly veya uno gibi oyunların çocuk versiyonları da ilgi çekici olabilir.

Yılbaşı Temalı Filmler

Yılbaşı konulu oldukça fazla film vardır ve hepsi de birbirinden eğlencelidir. Çocuklarınızla bunu seyretmek onun çok hoşuna gidecektir ve yılbaşı için oldukça heyecanlandıracaktır.

Yılbaşı Kurabiyeleri

Birbirinden farklı şekillerde yapacağınız lezzetli kurabiyeleri pişirirken gelen kokusu bile sizi mutlu etmeye yetebilir. Ayrıca çocuğunuzun da buna katkısı olacağı için bu kurabiyeler daha da bir tatlı olacaktır. Çocuk gelişimi açısından da bir şeyler üretmek oldukça önemlidir.

Yılbaşı Hediyesi

Böyle güzel bir gecenin olmazsa olmazı elbette yılbaşı hediyesi olacaktır. Uzun süredir istediği bir şeyi veya ona katkı sağlayabilecek bir hediyeyi almanız onu çok sevindirecektir.

Kitap Okumak

Gecenin sonunda ise ona sevdiği bir kitabı veya yepyeni bir hikayeyi okuyarak uyutmanız ona da size de oldukça huzur verecektir. Ebeveynleriyle güzel vakit geçiren çocuğunuz mutlu bir şekilde uykuya dalacak ve yeni yıla girmiş olarak uyanmayı sabırsızlıkla bekleyecektir.

Şimdiden hepimize mutlu seneler!

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Para kazanma yolları

Evde Ne Tür İşler Yaparak Para Kazanılabilir

Para kazanma yolları o kadar çok ki, kişi sadece kendisine uygun yolun hangisi olduğunu bulmak …