Diyet Sabote Eden 7 Gıda

Diyet hepimizin sağlıklı yaşaması için uyguladığı bir beslenme programı… Kronik hastalığı olsun veya olmasın fazla kilosu olanlar kabızlık sorunu yaşayanlar, şişkinlik gaz sindirim sistemi metabolizma problemi yaşayanlar diyet uygulayarak daha rahat bir yaşam sürmeyi umut ediyorlar. Profesyonelce hazırlanmış diyetler insanın ihtiyaç duyduğu Vitamin mineral protein ve karbonhidratları ihtiyaç ölçüsünde bulundurmaktadır. Fakat bazı besinler var ki diyetleri sabote eder.

diyet-yaparken-yapilan-15-hata

Diyetleri Sabote Eden Besinler

Bu besinlerden biri yağlı yoğurttur. Bütün diyetlerde bir kase yoğurt tüketimi bağırsakların daha iyi çalışması için önerilmektedir ama yağlı yoğurt yarardan çok zarar getirebileceği için tüketilmemelidir. Diyetleri sabote eden bir diğer faktör ise protein barlar çok yüksek protein içeren içecekler hazırlamak diyetin vereceği faydaları kısıtlar. Şeker katılarak hazırlanmış yulaf ezmesi de diyeti sabote eden bir diğer besindir. Yüksek enerji veren yulaf aynı zamanda lif barındırdığı için bağırsakların daha iyi çalışmasını sağlamaktadır ancak şeker katılmış formüllerden uzak durmak gerekiyor.

diyet-listesi-nasil-hazirlanir

Diyeti sabote eden bir diğer besin kaynağı ise dondurulmuş yemeklerdir. Dondurulmuş yemekler tüketmek diyet yapan ve diyet yapmayan insanlar için sağlıklı değildir. Diyeti sabote eden bir diğer besin kaynağı ise yağlı süt tüketimidir. Eğer diyet yapıyorsanız ve diyet programınız da süt tüketimi yer alıyorsa mutlaka yağsız süt tüketmeniz gerekir. Diyet yaparken kendinizi halsiz yorgun hissediyorsanız kaçamak yaparak enerji içeceklerine başvurmayı düşünebilirsiniz, fakat enerji içecekleri aşırı derecede kilo almaya neden olan içeceklerdir. Tatlı tüketimi kahve tüketimi yağlı yoğurt yağlı süt tüketimi enerji içecekleri aşırı kalori için tüketilmemelidir.

dunyanin-en-pahali-diyet-menuleri

Zayıflamak için Diyet ve Egzersiz

Zayıflamak için program uyguluyoruz. Mutlaka bu programını yanında egzersiz programını da uyguluyor olmamız gerekir. Hangi program olursa olsun mutlaka her kiloya yaşa cinse göre uygun olan belli egzersiz programları vardır. Bu egzersiz programları içinde herkesin uygulayabileceği en kolay ve kilo verdiren egzersiz tempolu yürüyüşlerdir. Aşırı kilolarınız varsa öncelikle doktora görünerek kalbiniz ile ilgili bir sorunun olup olmadığını ortaya çıkarmanız gerekir. Eğer kronik bir hastalığınız yoksa sabah akşam birer saat tempolu yürüyüş yaparak ve her gün duş alarak bir program da uygularsanız rahatlıkla kilo verebilirsiniz. Tüm bunları yaptığınız halde kilo veremiyorsanız insülin direncini de mutlaka kontrol ettirmeniz gerekir. Günümüzde insülin direncini kıran ilaçlar mevcuttur.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …