Deadpool (Ryan Reynolds) reacts to Colossus’ (voiced by Stefan Kapicic) threats.

En İyi Beş Aksiyon Filmi

İnsanların vazgeçilmez tutkularından biri olan film izlemek gerçekten de günün sonunda yapılabilecek en eğlenceli aktivitelerden bir tanesidir. Bu nedenle aksiyon filmi severler için en iyi 5 aksiyon filmi listesi hazırladık. İzlerken büyük zevk alacağınız bu filmler sizlerin bütün beklentilerinize karşılık verecek cinstendir.

Karayip Korsanları – Dünya’nın Sonu (2007 – IMDB: 7.1)

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu filminin yönetmen koltuğunda Gore Verbinski oturuyor. Kadrosunda Johnny Depp, Orlando Bloom gibi tecrübeli ve ünlü oyuncuları barındıran bu film 2007 tarihinde seyirciyle buluştu. Bu film aynı zamanda dünyanın en yüksek bütçeye sahip olan filmidir. Konu olarak Kaptan Jack Sparrow’u kurtarma olayları işlenmektedir. Bu amaca bağlı kalınırken girilen mücadeleler, aksiyon dolu dakikalar, heyecan içeren sahneler herkesin büyük beğenisini kazanmıştır. Aksiyon filmleri listesinde bu filme yer vermemek gerçekten yapılacak en büyük hata olurdur. IMDB’den tam olarak 7.1 puan almayı başaran Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu sizleri bir hayli heyecanlandıracak sahnelere sahiptir.

karayip korsanları
Hızlı ve Öfkeli 7 (2015 – IMDB: 7.3)

Yönetmenliğini James Wan’ın üstlendiği Hızlı ve Öfkeli 7 filmi 2015 yılında vizyona girdi. Hızlı ve Öfkeli serisinin son yapımı olan bu film kadrosunda çok ünlü oyuncular barındırıyor. Aynı zamanda çekimleri sırasında hayatını kaybeden Paul Walker’in anısına değişikliğe uğrayan bu film en son sahnesinde izleyicilere duygu dolu anlar yaşatıyor. Konu olarak Dominic Toretto’nun ekip arkadaşlarını tekrardan bir araya getirmek istemesi ve eski sıradan hayatlarına dönmek istemesi uğruna giriştiği olayları ve maceraları işliyor. Bu esnada Deckard Shaw onların yoluna çok büyük engel olarak çıkıyor ve işler bir türlü temize çıkmıyor. Bakalım Dominic ve ekibi sorunların üstesinden gelebilecek mi? Paul Walker’in yerine kim oynayacak? Tüm bu soruların cevaplarını IMDB üzerinden 7.3 puan alan Hızlı ve Öfkeli 7 filminde bulabilirsiniz. Aksiyon ve duygu dolu anlar yaşayacağınıza emin olun.

hızlı ve öfkeli 7

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (2011 – IMDB: 7.5)

Kitaplarından aşina olduğumuz Sherlock Holmes beyaz perdeye bir kez daha taşınıyor. 2011 yılında izleyici ile buluşan bu filmin yönetmenliğini Guy Ritchie yapmaktadır. Robert Downey ve Jude Law gibi tecrübeli oyuncuların başrollerde olduğu Sherlock Holmes: Gölge Oyunları filmi sizleri olaylara bakış açısıyla hayran bırakacak bir dedektifin hikayesini anlatmaktadır. Sherlock Holmes’in zor gibi görünen olayları çok zekice ve faklı yollarla çözmesi izleyicileri hayrete düşerecek özelliklere sahiptir. Bu film sonunda bir çok kişi devam filminin çekilmesini sabırsızlıkla bekleyecektir. Eğer çok isteyenler ve merak edenler varsa söyleyelim: Sherlock Holmes devam filmi çok yakın zamanlarda izleyiciye duyurulacaktır. Bu film IMDB üzerinden tam olarak 7.5 puan almıştır.

Son Ultimatom (2007 – IMDB: 8.1)

Sol Ültimatom filminin yönetmenliğini Paul Greengrass yaparken kadrosunda Matt Damon ve Julia Stiles gibi çok ünlü oyuncular barındırmaktadır. Aksiyon filmleri arasından sıyrılıp kendine has bir görüntü sergileyen bu film IMDB üzerinden 8.1 puanla ödüllendirilmiştir. Konu olarak Jason Bourne’nin kendi geçmişini yakalama ve bulma adına yaşadığı maceraları anlatmaktadır. Bourne bir örgüt tarafından aranmaktadır ve bulunduğu yerde öldürülecektir. Bu nedenle Rusya’ya kaçar ve burada da bulunur. Daha sonra buradan Fas’a geçecek olan Jason bu esnada çok sevdiği Marie Helena’yı toprağa verir. Olayların daha da şiddetlenmesine neden olan bu olay izleyicileri aksiyon dolu dakikalara sürükler. İzlerken gözlerinizi bir dakika bile ayırmayacağınız cinsten bir film olan Son Ültimatom 2007 tarihinde vizyona girmiştir.

Son-Ultimatom

Deadpool (2016 – IMDB: 8.1)

Listemizin en yeni ve en başarılı sırasında ise oldukça yeni bir film yer alıyor: Deadpool. Geçtiğimiz Şubat ayında gösterime giren Deadpool filminin yönetmenliğini Tim Miller yapıyor. Başrollerde ise Ryan Reynolds ve Morena Baccarin gibi deneyimli oyuncular yer alıyor. Aksiyon, macera ve komediyi bir arada bulabileceğiniz bu film süper kahraman türlerine benzemektedir ancak film içinde geçen bir replikte dendiği gibi: Bu film bir süper kahraman filmi değildir. Konu olarak Wade Wilson’ın kanser teşhisi için birileri tarafından kandırılarak mutasyona uğratılması sonucunda gelişen olayları işlemektedir. Wade Wilson mutasyon evresine tedavi olmak için gelmiş ve çok büyük ihanete uğrayarak yüzü biçimsiz bir şekil almıştır. İntikam için kolları sıvayan ve kendine Deadpool ismini veren bu adam kırmızı bir kostüm ile iş başına düşer. Bu sırada gelişen olaylar sizleri heyecanlandırırken güldürecek, güldürürken şaşırtacak özelliktedir. Bu film IMDB üzerinden tam olarak 8.1 puan almayı başarmıştır ve büyük bir kitle tarafından oldukça beğenilmiştir. İzlediğinize pişman olmayacağınız filmlerden biri olan Deadpool gerçekten de 2016 yılının en iyi filmlerinden bir tanesidir.

deadpool-ryan-reynolds

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

ilk türk filmi

Türkiye’de İlk Film Ne Zaman Çekildi?

Büyüklerimizin 93 Savaşı diye andıkları 1876 Savaşı, uzak görüşten yoksunluk, sarayın yanlış tutumu ve çeşitli …