En İyi Driver Bulma Programı: DriverPack Solution Rehberi

Özellikle bilgisayar formatlandıktan sonra donanıma ait sürücülerin yüklenmesi çok dertli olabilmektedir. İşletim sistemine uygun sürücünün bulunması veya tedavülden kalkan bir donanıma ait sürücü kaynağının bulunmadığı durumlarda driver bulma programı arayışımız başlar. Böyle durumlar için yaratılmış DriverPack Solution ücretsiz en iyi driver bulma programıdır.

DriverPack Solution Rehberi

Ücretsiz olarak ekran kartı, ethernet, ses kartı gibi bir çok driverı bulabileceğiniz, en iyi driver bulma programlarından olan DriverPack Solution, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak kaliteli sürücü tarama uygulamasıdır. Resmi sitesinde de “DriverPack sürücüleri ücretsiz yükleyecek ve herhangi bir aygıttaki sürücü sorunlarını düzeltecektir.” vurgusuyla çalışan program hakkını veren uygulamalardandır.

driverpack solution indirme linki
Programı resmi sitesinden indirmek için üstteki resme tıklayabilirsiniz.

Yaklaşık 45 milyon kişinin bilgisayarında kullandığı bu program elbette güvenilir sürücüler barındırmak zorundadır. Ayrıca bu kadar kullanıcıya ulaşmış olması da programın ne denli kaliteli bir iş çıkardığını gösterir niteliktedir.

Driverpack Solution programı için yukarıda verilen link, online driver arama yapması sebebiyle internete ihtiyaç duymaktadır. Fakat, üç farklı versiyonu indirebilmeniz mümkündür.(Yukarıdaki link DriverPack Online‘dır) Diğer ikisi; DriverPack Offline Network ve DriverPack Offline Full‘dür.

DriverPack Offline Network

Ağ donanımı için sürücüleri içeren bu sürüm (Lan/Wi-Fi), internet bağlantısı olmadan çalışır. Yani indirmek istediğiniz sürücüleri bulabileceğiniz bir bilgisayarın başındaysanız, fakat  internet olmadığı için(Sürücü tanıtılmadığından) bunu başaramıyorsanız, yanınızda bir flaş bellek içerisinde taşımanız gereken programdır. Boyutu yaklaşık 500 mb.’tır.

DriverPack Offline Full

İnternet erişimi olmadan sürücü kurulumu için oluşturulmuş 16 GB boyutunda büyük bir pakettir. Bu paket sistem yöneticileri, bilgi işlem personellerinin arşivinde bulunması gereken muazzam bir sürücü kütüphanesini içermektedir. 16 GB. boyutundaki bu dev arşiv aşağıdaki torrent linkiyle indirilebilmektedir.


DriverPack Solution için yazıda verilen tüm linkler resmi sitesinden alınmıştır. İndirilen dosyaların virüs programlarıyla taratılarak kullanılması önerilir.(Link kaynağı ile Bilgi Rehberi’nin alakası yoktur.) Yine de resmi siteden indirmek isteyenler buraya tıklayarak resmi siteye ulaşabilir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Ekran görüntüsü almak

Windows 10 Ekran Görüntüsü Almak

Windows 10 işletim sisteminde, ekranın fotoğrafını çekmek için yapmanız gerekenleri anlatacağımız bu yazımızda, iki farklı …