Anasayfa » Sağlık » Etkili ve Kolay Zayıflamak 2

Etkili ve Kolay Zayıflamak 2

Serimizin ilk yazısında kolay ve etkili bir şekilde zayıflamanız için bilmeniz gerekenleri incelemiştik. İşte 2. yazımızla, zayıflamak hakkında tüm merak ettikleriniz!

zayiflamak-icin-ne-yapmaliyim_3

Zayıflama konusunda bir diğer önemli husus şekerli besinleri tüketmemeye çalışmanızdır. Asitli ve şekerli içecekler sizin zayıflamanızı ve aşırı kilo almanızı doğrudan doğruya etkileyen en önemli faktörlerdendir. Şekerli besinler yerine sık sık meyve tüketmeye çalışmalısınız. Meyve sizin sağlığınız açısından daha doğal ve faydalı olacaktır.

hizli-zayiflama-7-gunde-zayiflama-10kiloverdiren-diyet

Kendi Kendinizin Diyetisyeni Olun!

Zayıflama yöntemleri nelerdir sorusunun temel ve en önemli olan cevabı kendi kendinizin diyetisyeni olmaktır. Kendi sağlığınız için gerçekçi bir hedef belirmelisiniz. Hedefleriniz doğrultusunda hareket etmeye çalışın. Örneğin, 2 kilo yağ eritebilmek için en az 14.000 kalori harcamanız gerekir. Buna benzer hesaplamalar ile gün içerisinde tükettiğiniz besinleri ve faaliyetlerinizi düzenlemeye çalışın.

zayiflamak-istiyorum-01

Diyetin Olmazsa Olmazı Su

Yemeklerinizin öncesinde ve sonrasında su tüketmeye çalışın. Günlük 2-2,5 litre su tükettiğiniz zaman kilolarınızın vücuttan atılmasına yardımcı olursunuz. Uzmanlar, sağlığınız için su içmenizi öneriyor. Su, kilolarınız yanı sıra iç organlarınızın daha verimli çalışmasına yardımcı olduğu gibi genç görünmenizi de sağlar.

hizli-zayiflama

Zayıflama yöntemleri nelerdir sorusuna farklı farklı cevaplar elbette verilebilir ama zayıflama yöntemleri arasında en önemlileri sizinle paylaştık. Sizlere önerilen bu yöntemleri düzenli olarak devam ettirdiğiniz taktir de kilolarınızdan kurtulduğunuzu rahatlıkla görebilir ve etkilerini hissedebilirsiniz.

İzleyeceğiniz tüm bu yöntemler ile rahat bir şekilde, kısa sürede zayıflayabilir, kilolarınızı sabitleyerek koruyabilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Bebeği Uzun Süre Boyunca Emzirmenin Olumlu Etkileri

Bebeği Uzun Süre Boyunca Emzirmenin Olumlu Etkileri Nelerdir?

Genel olarak verilen tavsiyeler de emzirme konusunda tavsiye edilen dönemde genel olarak, ilk ay yalnızca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.