Evde Beslenebilecek Kedi Cinsleri

Kedi cinsleri, bulunduğu ortamda kedi beslemek isteyenler için oldukça önemlidir. Eğer ki evde kedi beslemek istiyorsanız sizler için birbirinden sevimli kedi cinsi örneklerine göz atabilirsiniz. Evcil hayvan beslemek isteyen birçok kişi genellikle kedi sahiplenmektedir. Kediler hem oldukça evcil hem de oldukça kolay bakıma sahiptir. Özellikle yalnız yaşayanlar kedi sahiplenerek kendilerine dost ve ev arkadaşı edinebilirler. Ayrıca çocuklarınıza da hayvanları sevdirmek için kedi besleyebilir ve sadık bir dosta sahip olabilirsiniz. Hayvan besleyen çocuklar doğaya ve insanlara gereken sevgiyi öğrenmektedir. Ancak her kedi türünü evde beslemek mümkün değildir. Bu nedenle evle beslenebilen türlere göz atabilirsiniz. Böylece sahiplendiğiniz kediye nasıl davranacağınızı bilerek rahatlıkla eğitebilirsiniz.

Evde Beslenebilecek Kedi Cinsleri ve Özellikleri

Evde beslenebilen kedi türleri arasında pek çok örnek bulunmaktadır.

Bunlardan biri Ankara kedisidir. Ankara kedisi uzun tüylere sahiptir. Oldukça akıllı olan bu kediler hırçın değildir ve oyun oynamayı çok severler. Beyaz renge sahip olan Ankara kedileri Angora olarak da bilinmektedir.

ankara kedisi
Angora olarak da bilinen Ankara kedisine ait bir görsel

Birman kedisi oldukça güzel göz yapısına sahiptir. Sahibine oldukça düşkün olan bu kedi türü çok duygusal ve şefkatlidir. Burma’da kutsal kabul edilen Birman kedileri evde en iyi şekilde beslenen kedi ırkındandır.

birman kedisi
Burma’da kutsal kabul edilen Birman kedisine ait bir görsel

British shorthair kolay uyum sağlayan genellikle koyu duman renkli kedilerdir. Hem dışa dönük hem de içe dönük olan bu kedi türü evde kolaylıkla beslenebilmektedir.

British shorthair
British shorthair türüne ait bir görsel

Exotic shorthair kedi ırkı en uyumlu kediler arasındadır. Enerjik, zeki ve canlı olan bu ırk orta uzunlukta tüylere sahiptir.

Exotic shorthair
Exotic shorthair türüne ait bir görsel

Chinchilla kedisi sahibine oldukça bağlı ve düşkündür. En evcimen kedilerden olan Chinchilla sakin bir kedidir ve ilgiden oldukça hoşlanır.

Chinchilla
Sahibine bağlılığıyla bilinen Chinchilla kedisine ait bir görsel

İran kedisi zeki ve uyumlu kedilerdendir. Tüyleri oldukça uzun olduğundan sürekli taramak gerekir. Evde en rahat beslenen kediler arasındadır.

iran kedisi
Farklı bir mizaca sahip, İran kedisine ait bir görsel

Scottish fold kıvrık kulaklarıyla sevimli ve sakin kediler arasındadır. Yalnızlığı sevmeyen bu kediler oldukça ilgi görmek ister. İnsanlara kolay alışan Scottish fold oyun oynamayı da çok sevmektedir.

Scottish fold
Scottish fold türüne ait bir görsel

Van kedisi bir gözü mavi diğeri kahverengi ya da yeşil olan zeki, oyuncu ve evine düşkün kedi türüdür.

Sevimli Kedi Dostlarımız

Evde beslenen kedi türleri hakkında gerekli bilgiyi verdiğime inanıyorum. Ayrıca bu kediler tuvalet eğitimi sayesinde evinizi kirletmezler. Sevilmeyi ve oyun oynamayı evcil kediler oldukça sevmektedir. Etobur canlılardan olan kedilerle oldukça sıkı bir dostluk kurmanız mümkün. Sevimli kedilerle zaman kaybetmeden dost olmaya başlayabilirsiniz. Evde Beslenebilecek Köpek Cinsleri yazımızda da, evde besleyebileceğiniz köpek türleri hakkında bilgi verilmektedir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

green spot algae

Yeşil Nokta Yosunu

Yeşil nokta yosunu, bitkili akvaryumlarda sıkla görülen, özellikle cam ve sert yapraklı bitkilerde yeşil parlak …