Facebook Sayfası Açmak

Facebookta Sayfa Açmak – Telefondan Facebookta Sayfa Nasıl Açılır?

Facebook, Mark Zuckerberg tarafından oluşturulmuş, Dünya’nın en popüler sosyal paylaşım platformudur. Birçok kişinin kişisel hesabının yer aldığı sosyal paylaşım platformu olan Facebookta sayfa açmak, kişisel profilimizin aksine, farklı bir yapıya sahiptir. Facebook’ta sayfa açarak, Facebook’a üye olan herkese hitap edebilirsiniz. Bu esnada kişisel profilinizi gösterip-göstermemek de sizin elinizdedir. Bu yazımda resimlerle desteklenmiş, Bilgisayar veya telefondan Facebook’ta sayfa nasıl açılır? hakkında bilgiler vereceğim.

 

Telefondan Facebook Sayfası Açmak

Telefondan Facebook sayfası açmak için, Facebook uygulamasını kullanmak en iyi yöntemdir. Facebook uygulamasını telefonunuza indirin. Daha sonra facebook hesabınıza, indirdiğiniz uygulama içerisinde giriş yapın.

Facebook hesabınızı, uygulamayla açtıktan sonra aşağıdaki resimde gösterilen yere basarak, Sayfa Oluştur‘a dokunun.

telefonla facebook sayfası açmak

Karşınıza gelecek ekranda BAŞLA yazan bir butonla karşılaşacaksınız. Buna tıklayarak Facebook Sayfaları koşullarını kabul etmiş olursunuz.(Koşulları okumak için ekranın altındaki linke dokunabilirsiniz)

telefonla facebook sayfası açmak -2

Yukarıdaki resimde gösterilen BAŞLA’ya bastıktan sonra karşınıza sayfanızın adını belirleyeceğiniz ekran gelecektir. Buradaki alana sayfa adınızı yazarak İLERİ butonuna dokunun.

telefonla facebook sayfası oluşturmak

Şimdi yapmanız gereken sayfanız için bir kategori seçip İLERİ butonuyla devam etmektir. Sayfanızla alakalı bir kategori seçtiğinizden emin olun.

telefondan facebook sayfası açmak-4

Varsa internet sitenizi yazacağınız bir adım gelecektir, internet site adresinizi yazın. Yoksa da alanı boş bırakarak İLERİ butonuna dokunun.

telefondan facebook sayfası açmak-5

Sayfanızın profil fotoğrafını seçeceğiniz ekran gelecektir. Burada eklemek istediğiniz fotoğrafı seçebilirsiniz. Bu adımı daha sonra da doldurabilirsiniz. İLERİ ile devam edin.

telefondan facebook sayfası açmak-6

Sayfanız için oluşturabileceğiniz kapak fotoğrafı ekranı gelecektir. Burada eklemek istediğiniz fotoğrafı seçebilirsiniz. Bu adımı daha sonra da doldurabilirsiniz. SAYFAYI ZİYARET ET ile oluşturulan sayfanızı görebilirsiniz.

telefondan facebook sayfası açmak-7

Telefondan Facebook sayfası oluşturmak da, gelen güncellemeler sayesinde uygulama üzerinden rahatlıkla yapılabilmekte. Ayrıca Sayfa Yöneticisi uygulamasıyla, sayfa yönetimi rahatlıkla yapılabilmektedir.

Sayfa Yöneticisi Uygulaması, Android Telefonlar için : Sayfa Yöneticisi

Sayfa Yöneticisi Uygulaması, IOS Telefonlar için : Sayfa Yöneticisi

Bilgisayardan Facebookta Sayfa Açmak

Bilgisayar ile Facebook sayfası oluşturmak, telefon ile facebook sayfası oluşturmaktan çok daha kolaydır. Lafı gevelemeden facebook sayfa oluşturma resimli anlatım adımlarını sizlere aktarayım.

Bunun için ilk yapmanız gereken https://www.facebook.com/pages/create/ sayfasını ziyaret etmektir. Facebook’ta sayfa oluşturabilmek için, hesabınıza giriş yapmanız gereklidir.

facebookta sayfa açmak

Yukarıdaki resimdeki gibi bir sayfayla karşılaşacaksınız. Burada oluşturacağınız sayfa hakkında seçenekler mevcut. Yani sayfanızın ne ile alakalı olduğunu bu bölümde belirliyorsunuz. Sayfanız ne ile alakalıysa onu seçerek devam etmeniz gerekiyor. Ben Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış Kişi adımında, Blog Yazarı olarak kendi adımla bir sayfa açacağım.

Bir kategori seç bölümünden Blog Yazarı’nı seçiyorum. Ad yazan bölüme kendi adımı yazıyorum ve Başla butonuna basıyorum.

facebookta sayfa açmak-2

Aslında Başla butonuyla sayfanız oluşturulur. Fakat ne görsel anlamda, ne içerik anlamında bir şey içermeyen boş bir sayfa olduğundan, Facebook direk önerilerle ekranınızda belirir ve “Yeni Sayfana Hoş Geldin. Sayfanı başkalarıyla paylaşmadan önce işletmeni, markanı veya kuruluşunu açıklamana yardımcı olacak bu ipuçlarını dene. İlerleyen zamanlarda daha fazla ipucu vereceğiz.” mesajıyla yönlendirmelerde bulunur.

facebookta sayfa açmak-öneriler

Bir kapak fotoğrafı, bir profil fotoğrafı, kısa bir açıklama ve sayfa için kullanıcı adı oluşturmanız önemlidir.

Facebook’ta kullanıcı adı oluşturma

Aşağıdaki resimde de görüleceği üzere sayfanız için kullanıcı oluşturarak, adres çubuğu ile direk sayfana yönlendirebileceğin bir link edinmeniz amaçlanır. Böylelikle, insanların sayfanızı bulmasını kolaylaştırır, hatırda kalır bir kullanıcı adıyla insanların sayfanızı kolaylıkla ziyaret edebilmesini sağlarsınız.

facebookta kullanıcı adı oluştur

Facebook’taki kullanıcı adları benzersizdir. Yani bir kullanıcı adından iki tane yoktur. Kullanımı ise facebook.com/kullanıcıadı şeklindedir. Yukarıdaki kullanıcı adı örneğiyle facebook.com/blogyazariselim adresiyle sayfama ulaşabilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …