Forum Yorum İşleri İle Para Kazanmak

İnternetten para kazanma konusunda birbirinden farklı yöntemler vardır. Kimi zaman bu yöntemler önemli kazançlar sağlarken, kimi zaman normal seviyede gelir getirmektedir. Bunların arasında yer alan forum yorumları son derece basit ve iyi gelir getiren bir yöntemdir.049b71a258

Forum Nedir?

Forum sayfaları internet dünyasının temel taşlarından biridir. İnternette yazı yazarak para kazanan kişilerin genellikle ilk iş yaptıkları alan forumlardır. Forum sayfaları belirli bir konu üzerine ya da geniş alanda açılan, konularla ilgili ayrı başlıkların açıldığı bir paylaşım platformudur.

Forum sayfalarında kişiler özgürce yorum yapma hakkına sahiptir. Başkalarına hakaret etmeyen yorumlar yapılmadığı sürece sorun yoktur. Yine bu forum sayfalarında bilgi sahibi olmak istediğiniz konuları araştırabilir ve farklı kullanıcıların o konu hakkındaki düşüncelerini görebilirsiniz.

Forum sayfalarına üye olmak son derece basittir. Forum sayfalarında hit alma konusu son derece önemlidir. Fazla hit alan ve aktif kullanıcı sayısı fazla olan forum sayfaları çeşitli alanlara yatırım yaparak büyümektedir. Bunlardan birisi de sayfaya yorum yaptırmaktır.

forum-23

Forumlarda Yorumun Önemi Nedir?

Forum sayfalarında esas unsurlardan biri aktifliktir. Sayfada açılan başlıklara yorum yapılması, o sayfanın aktiflik durumuna büyük etki etmektedir. Kullanıcılar yeni yorumların sürekli girildiği sayfalara daha fazla bağlanmaktadır. Bu da aktifliği etkilemektedir.

Forum sayfaların kayıt olan ve kayıt işlemi onaylanan tüm kullanıcılar yorum yapabilmektedir. Bazı forum sayfalarında ise durum farklıdır. Sadece belirlenen üyeler yorum yapmakta ve diğer üyeler bu yorumları takip etmektedir. Bu yorumlar genellikle bilgi verici ve açılan başlığın yapısına uygun olan yorumlardır.

Forum sayfalarında üyelerin konumları çeşitli renklerle belirlenmektedir. Admin yani sayfa yöneticisi olan kişiler genellikle kırmızı ya da o forumda özel olan bir renkle gösterilmektedir. Kullanıcı adı farklı renkte olanlar, moderatör, süper moderatör, VIP üye, bölüm sorumlusu gibi unvanlarla sayfada yer almaktadır. Kullanıcı ismi farklı renkte olanların diğer üyelere göre daha fazla yetkileri vardır. Bölümlerde değişiklik yapmak, mesajları düzenlemek, gereken bölümleri silmek gibi yetkiler bunlardan bazılardır. Ayrıca, düzeni bozan üyeleri sayfadan uzaklaştırmak da bu kişilerin yetkisi alanındadır.

Sayfa sahipleri tarafından forumun her daim takip edilmesi mümkün değildir. Bu nedenle sayfada yeni yorumlar yapılmasını sağlamak ya da yapılan yorumların uygunluğunu kontrol etmek her zaman mümkün olmamaktadır. İşte bu noktada yarım alınması gereklidir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …