Fotomontaj yap

Teknolojinin gelişimi ile birlikte kameralar o kadar çok hayatımıza girdi ki neredeyse hepimiz birer fotoğrafçı olduk çıktık. Cep telefonlarımızda bulunan donanımlar iyileştikçe iyileşti ve iyi bir akıllı telefonda bulunan kamera, daha birkaç yıl öncesine kadar yalnızca profesyonel fotoğrafçılarda görebileceğimiz cihazlara denk hale geldi. İşte tüm bunların yanında, çekilen fotoğrafları düzenlemek ve özellikle de fotomontaj yapmak ciddi bir ihtiyaç durumuna dönüştü.

Geçenlerde bende tam bu ihtiyaçtan dolayı internette bir arayış işine girdim ve fotomontaj yapmak için gerekli tüm bilgiler videolu olarak sunan bir websitesi keşfettim. Birkaç gündür keşfettiğim yeni siteler ile ilgili yazılar kaleme aldığımı biliyorsunuz. Yeni keşfettiğimiz bu siteyi de incelemenizi öneririm. Sitede Photoshop programı ile yapabileceğiniz düzenlemeler video üzerinden anlatılmış.

Başta kendi resmine fotomontaj yapmak ile alakalı olmak üzere birçok konuda videolu dersler barındıran site, yer yer Türkçe anlatımlı içerikler de içeriyor. Bu içeriklerde kullanıcıların fotoğraf ve resim düzenleme ile ilgili bilmesi gereken tüm her şey, en ince ayrıntısına kadar ele alınıyor.

Ayrıca göz yormayan ve basit bir tasarımı ile fotomontaj.org internet sitesi, kullanıcı dostu yapısı sayesinde resim düzenlemeyi bilmeyen kullanıcıların fotomontaj alanında yeni bilgiler edinmesini daha da kolaylaştırıyor. Websitesinde yer alan videolar sayesinde, birkaç gününüzü ayırarak tasarımcıların sahip olduğu fotomontaj bilgisine sizde sahip olabilirsiniz. Özellikle bu işe başlamak isteyen ama nereden başlayacağını bilmeyen meraklıların, site sayesinde kendilerine kolay bir yol haritası çizeceklerini düşünüyorum.

Ayrıca internet sitesinde yer alan videolarda fotomontaj dışında resim üzerine yazı yazmak, arka plan değiştirmek, yüz güzelleştirmek ve resim renklendirme dahil birçok farklı ihtiyaçlara uygun içerik bulmakta mümkün. Hepimizin akıllı telefonlarımız sayesinde artık birer profesyonel fotoğrafçı olduğu günümüzde, neden profesyonel tasarımcı da olmayalım ki?

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Fotoğrafın Göz Rengini Değiştirmek

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda, Photoshop’la göz rengini değiştirmenin en başarılı yolundan bahsedeceğim. Öncelikle görseli photoshop programıyla …