Galaxy Note 7 İncelemesi

Samsung’un geniş ve kalem destekli modeli olan Note serisinin en yenisi Galaxy Note 7, 2 Ağustos’ta Unpacked etkinliğiyle tanıtılacak. İnternete sızan bilgiler doğrultusunda, Galaxy Note 7 incelemesi ni sizlere aktarmayı planlıyorum.

Note Serisinin İlk Su Geçirmez Telefonu

Galaxy Note 7, Galaxy S7 telefon modelinde kullanılan IP68 özelliğine sahip olacak. Yani telefon, suya dayanıklı , bu da Note serisi telefonlarda ilk olarak göze çarpıyor. Sulu ortamlarda çekilen dokunmatik sıkıntısına karşı, Note 7’nin S-Pen’i yeni bir teknolojiyle donatılmış, böylelikle ıslak ortamlarda dokunmatik ekran daha verimli kullanılabilecek.

En Güncel Android Sürümü

Google ile yapılan anlaşma sonucunda, pek çok yazılım geliştirmesini önceden alan Samsung firması, bu telefonda en güncel ve optimize edilmiş android sürümünü kullanacak. TouchWiz arabirimiyle, Android 7.0 deneyiminden fazlasını sunacak olan telefon modeli, daha az RAM, daha az işlem ile çalışacak. Bu da daha hızlı bir altyapı, daha uzun batarya süresi demek…

Samsung’dan Yeni Bulut Alan Hediyesi

Galaxy Note 7 ile gelecek yeni özelliklerden biri de, Samsung Cloud hizmeti olacak. Bu uygulamayla telefon kullanıcıları, internet üzerindeki depolama alanlarını yönetebilecek. Google ve Apple’ın bulut alan hizmetleriyle yarışacak olan bu hizmet, Galaxy Note 7 kullanıcıları için 5 GB ücretsiz alan sağlayacak.

Note 7 Batarya, İşlemci, Ram Söylentileri

Net bir bilgi bu konuda mevcut değil, 4200 mAh. veya 4000 mAh. kapasiteli batarya kullanılacak söylentileri var. İşlemci olarak Qualcomm Snapdragon 823 muhtemel olan telefonun Ram boyutu 6 Gb olacağı söyleniyor. Dahili hafızasıysa 64 Gb iddiaları var.

Galaxy Note 7 için VR da Yolda

galaxy-note-7-vrGear VR gözlükleri microUSB destekliyordu. Galaxy Note 7 ise USB Type C uyumlu olacağından, yeni VR gözlüğüyle gelecek. Gözlüğün yanı sıra, UBS Type C uyumlu yeni aksesuarların gelmesi de gündemde.

Telefon Bizi Gözümüzden Tanıyacak

Telefonlar geliştikçe, korumamız gereken bilgiler de büyüyor. Bu bilgilerin korunması için, parmak izi okuyucusunun yanı sıra iris tarayıcıyla telefon kilidinin açılmasına imkan verecek. Diğer kilit modellerinin aksine, 0.22 saniye gibi bir sürede açılacak kilit, hem güvenlik, hem hız vadediyor.

Aşağıda Note 7 için gelecek olan özelliklerin ipucunu veren video yer alıyor. Videoda telefon gözükmese de, gelecek olan yenilikler az buçuk belli oluyor.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

pubg mobile

PUBG Mobile’de Oyun Kazanmanızı Sağlayacak 10 Pratik Bilgi

PUBG, PlayerUnknown’s BattleGrounds’un kısaltması şeklinde ortaya çıkmış bilgisayar oyunudur. Mantığı silahsız bir şekilde 100 kişiyle …