Game Booster Programı Ne işe Yarar ve Nasıl Çalıştırılır?

Game Booster oyunların çalışmasını kolaylaştıran, oyun sisteminin daha hızlı çalışmasına yarayan ve oyun oynarken görülen durma veya donma sorunlarına olabildiğince azaltan bir programdır. Oynanmak istenen oyun, bu program ile birlikte çalıştırıldığında ve Game Booster programı açık olduğu müddetçe bu program arka plandaki diğer uygulamaları kapatır. Böylelikle bilgisayarın kullanımında olan Ram Belleği azalmış olur. Bu da söz konusu oyunun daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Fakat Game Booster programı her koşulda oyunları hızlandırmaz. Çünkü oyunun çalıştırılacağı bilgisayar oyunu çalıştıramayacak durumdaysa bu programın yüklü olması hiçbir şeyi değiştirmez. Yani bilgisayarın sistemi o oyunu kaldıramıyorsa bu program oyunu oynanmasına veya oynarken daha hızla çalışmasına katkıda bulunmaz. Bu program bilgisayarın kaldırabileceği oyunlarda işe yarar.

Game Booster Kullanımı

Game Booster programını kullanabilmek için öncelikle internetten Game Blooster programı bulunur ve indirme butonundan bu programın bilgisayara yüklenmesi sağlanır. Setup yani kurulum aşamasında talimatlar doğrultusunda ilerle seçenekleri tıklanarak sonuna kadar gidilir ve yükleme tamamlanır. Ardından bu program için masaüstünde kendiliğinden bir kısayol oluşur. Bu kısayola çift tıklanarak program açılır. Açılan pencereden sol alt tarafta yer alan ” Ekle ” butonu tıklanır ve ardından yeni bir pencere gelir. Gelen pencereden hızlandırılmak istenen oyunun . exe dosyası veya kısayolu bulunur. Ve oyun bulunup seçildikten sonra ekranın altındaki dosya adı kısmının yan tarafında seçilmiş olan programı açmak için ”Aç” butonuna tıklanır. Bu işlem yapıldıktan sonra seçili bulunan oyun Game Booster programının ana ekranına gelir. Ana ekrana gelen oyuna bir kez tıklanarak ekranın alt kısmındaki ” Güçlendir ve Başlat” butonuna basılır. Böylelikle Game Booster programı sayesinde söz konusu oyun bu program ile birlikte açılır ve bu sırada ikinci parti uygulamalar kapatılır. Oyunu kapattıktan sonra bilgisayar eski haline döner. Bir de ”Güçlendir ve Başlat” butonu seçilmeden önceki aşamalar aynen tıklanarak ardından ”Güçlendir ve Başlat” butonu yerine onun sağ üstünde yer alan ” Güçlendirmeye Geç” seçeneği de tıklanabilir. Bu ise kullanılan bilgisayarı oyun oynamak için daha aktif duruma getirmektedir. Fakat bu seçeneği seçince oyunun başlatılması gerekmiyor. Oyun oynanmadığı süre içerisinde de bilgisayar daha stabil halde kalıyor.

Bu programda her defasında aynı işlemler tekrarlanmak zorunda değildir. Oyun bir kere programa eklenince bilgisayar açıldığında programın kısayoluna farenin sağ tuşu ile tıklayıp ” Oyun Güçlendirici İle Çalıştır” seçeneği seçilerek oyun rahatlıkla oynanabilir. Bu program kullanılan bilgisayar oynanmak istenen oyunu kaldırabilecek sisteme sahip ise Game Booster programı da o oyunun daha hızlı çalışmasına yardım ederek destek görevi görür. Game Booster programı oyunların hızlanmasını sağlamak, donmaları engellemek için en çok tercih edilen programlardan biridir. Eğer siz de bilgisayar oyunların tutkunuysanız mutlaka böyle bir program edinmelisiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

RAM nedir

Ram Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Çalışır?

RAM, rastgele erişimli bellek teriminin ingilizce karşılığı random access memoryden türetilmiş, bilgisayar ve mobil cihazlar …