Gelmiş Geçmiş En iyi 50 Film

En iyi Filmler aslında hayatın bir parçasıdır. Şuan perdede karşımıza sinema filmi olarak gelen yapımlar ilk zamanlarda art arda dizilmiş resimlerin hareketli olarak karşımıza gelmesiydi. Aslında şuan da yine aynı mantık işliyor fakat tabi artık gelişen teknolojinin nimetleri sayesinde daha iyi ve daha gelişmiş olarak.

Olaya biraz tarihi olarak yaklaşıp başladık ancak aslında 1902 yıllarında çekilen ilk film sonrasında yapılan yapıtlar adeta kaliteyi göstermeyi başarmaktadır. O zamanla şuanı karşılaştırmak pek doğru değil ancak yine uzun yıllara rağmen en iyi olmayı başaran filmlerde bulunuyor.

Film arşivi konusunda en iyi site İMDB olmaktadır. İMDB’nin fark yaratan özelliği dünya geneline açık olarak hizmet vermesi. Yani her ülkeden yer alan izleyici tarafından takip ediliyor. Site sadece film hakkında bilgi veren bir yapıya sahiptir. Afiş ve film detaylarının yanı sıra fragman bulundurarak takipçilere sunuyor. İşte dünya genelinde en iyi elli filmolarak seçilmeyi başarmış yapımlar aldıkları ödüller ve izleyiciler tarafından verilen puanlarla ortaya çıkıyor.

Biz en iyi elli film olarak yapılan seçimler arasında Türk filmlerini de ekleyerek sizlere sunduk. Ancak bu en iyi 50 film sıralaması da yine İMDB tarafından verilen puanlamalara göre gerçekleşmiştir. Size göre en iyi olan filmler hakkında yorumlarınızı belirtebilirsiniz ancak geçen uzun bir süreye rağmen hala en iyi elli film arasında yer almayı başaran yapımlar bence sizin de hoşunuza gidecektir. Filmlere görüntü kalitesi olarak değil de hikaye kalitesi olarak yaklaşmanız daha keyifli bir izleme keyfi sunacaktır. Çünkü bazı filmler 1990’lı yıllar çekildiği için şuan ki kalitede olması imkansız. Ama konusu ve oyuncuları ya da hikayesi ile en iyi olmayı başarmakta.

Eniyi.XYZ – En iyi İnceleme Sitesi

Bazı filmler seri olarak listede yer alıyor. Örneği baba serisi en iyi olmayı başardığından izlemek istiyorsanız ilk bölümden itibaren izlemeniz gerek çünkü bölümler arasında bir birleriyle bağlantı bulunuyor. Korku, macera, aksiyon, aşk ya da komedi kategorisinde her tür film bu listede yer almakta. Eğer ki film konusunda meraklıysanız mutlaka bu listeye bir göz atmanız gerekli. En iyi 50 film sıralaması olarak karşımıza gelen bu yapımların bazısı size ister istemez sıkıcı gelebilir. Sonuçta bu liste herkes tarafından olumlu yorum almayı başarmış yapımlar değil çoğunluk olarak en iyi puanlama almayı başaran filmler olmakta. Ancak en sıkıldığınız film bile bu zamana kadar izlediğiniz en iyi filmler arasında yer alabilecek kalitede olduğundan sonuna kadar izleyeceğinize emin olun.

Genel olarak yabancı yapımların yer aldığı listede bizden filmlerde listede yer almalıydı. Türk sinema sitelerinde yaptığımız araştırmaya göre genel olarak iyi puan almayı başarmış bazı Türk filmleri de en iyi elli film arasında yer alıyor.

Gelmiş Geçmiş En iyi 50 filmin tamamını görmek için buraya tıklayınız.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Para kazanma yolları

Evde Ne Tür İşler Yaparak Para Kazanılabilir

Para kazanma yolları o kadar çok ki, kişi sadece kendisine uygun yolun hangisi olduğunu bulmak …