genital estetik

Genital Estetik İle Öz Güveninizi Kazanın

Estetik denilince ilk akıllara gelen yüz bölgesi oluyor ama oysa gelişen teknoloji ile kadınlar artık genital bölgeleri için de estetik müdahaleler için talep gösterebiliyor. Genetik olarak, doğum sonrası ya da zamanla kadınların genital bölgelerinde estetik kaygılar ön plana çıkabiliyor. Bu bazen sadece görsel rahatsızlık verirken, bazen de sağlık açısından da acı risklerini beraberinde getirebiliyor. Özellikle genital bölgede iç ve dış dudak estetiği, renk açma, daraltma işlemleri oldukça popüler diyebiliriz. Kadınlar artık oluşan bu durumlara kaderleri gibi bakmıyor. Daha iyi bir cinsel hayat ve kendine öz güven için genital estetik olma yolunu seçiyorlar. Genital estetik Ankara kliniğinde hizmet veren Doktor Uzay Yıldırım ile kadınlar kendilerine olan öz güveni tekrar geri kazanıyorlar.

Özellikle sorun genital bölge olunca kadınlar bu durumu çok daha sorun haline getirebiliyor. Sırf estetik kaygıları olduğu için partneri ile ilişkiye girmekten kaçınanların sayısı oldukça fazla diyebiliriz. Ya da iç dudak kısmının gereğinden uzun olması hem görsel bir estetik sorunu olurken hem de kişinin ilişki sırasında acı çekmesine neden olabiliyor. Bu sebeple bu süreçleri daha fazla yaşamak yeren Genital estetik Ankara kliniğinde artık normal formlarda kabul edilen boyutlara ve ölçülere ulaşılabilir.

Genital estetik Ankara kliniğinde birçok farklı teknik uygulanmaktadır. Bu tedaviler hastanın nasıl bir şikayeti olduğuna bağlıdır. Ameliyatsız daraltma mevcutken, bazı hastalar için ameliyat gerekebilir. Yine gelişen teknoloji ile lazer ile tedavi de mümkün hale gelebiliyor. Yani sizler sorunu doktorunuza bırakacak ve en doğru tedavi yöntemi ile başarılı sonuçlara ulaşmanın keyfini yaşıyor olacaksınız. Genital estetik Ankara kliniği ile görüşerek muayene olmanız sizin için doğru tedaviyi ortaya koyacaktır.

Kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir?

Kürtaj maalesef var olan gebeliği sonlandırmak adına yapılan bir işlemdir. Asla ve asla bir doğum kontrol yöntemi olarak uygulanmamalı. Gebe kalınmak istenmiyorsa önlemler alınmalı ve gebelikten korunma adımlar takip edilmelidir. Özellikle bu konuda birçok kuruluş kadınları bilinçlendirmek için seminerler yapmaktadır. Tabi ki tüm bunları yanı sıra yine de gebe kalana ama bunu sonlandırmak isteyen kişiler olabilir. Kişiye bağlı olarak gebelik 10. Haftaya kadar yapılmaktadır. Bu sürecin aşılması durumunda artık isteğe bağlı kürtaj yapılmıyor.

Gebelik sonlandırma yani kürtaj işlemi sadece isteğe bağlı olarak değil aynı zamanda ayına bakılmaksızın sağlık gereksinimin doğduğu zamanlarda da hastanın onayı ile de yapılabilir. Bebeğin sağlıksız oluşu ya da annenin hayatının tehlikeye atılması bunu gerektirebilir. Kürtajda yapılacak teknik gebenin kaç aylık oluşuna bağlı olarak değişebilir. Günümüzde en çok vakumlu kürtaj yöntemi tercih edilerek yapılmaktadır. Bu konuda doktorunuz size en uygun tedaviyi uyguluyor olacak.

Kürtaj yaptırmak için ayrıca doktorunuzu seçmeniz de çok önemlidir kürtaj doğru ellerde yapıldığında herhangi bir kalıcı hasar ya da sorun bırakmaz. Sizler de sonra ki dönemde sorun yaşamak istemiyorsanız ve oldukça sağlıklı bir şekilde gebeliği sonlandırmak isterseniz Doktor Uzay Yıldırım ile görülebilirsiniz. Hem sorularınızın cevabını alabilecek hem de doktorunuza güvenerek kararınızı daha doğru şekilde verebileceksiniz. Kürtaj işlemi sonrası aynı gün hastaneden ayrılır ve sonrasında birkaç gün sonra kontrol için tekrar gidilerek sonuca bakılır. Genellikle sorunsuz ve başarılı bir kürtaj yaşayarak istenmeyen gebeliğinizi sonlandırmış olursunuz. Kürtaj sonrası eğer sağlıksal olarak bir sorununuz yoksa tekrar hamile kalabilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …