Anasayfa » Sağlık » Gıda Zehirlenmesine İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Gıda Zehirlenmesine İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Gıda zehirlenmeleri, bozulmuş yemeklerin ve besinlerin yenilmesi sonucu meydana çıkan, belirtileri ve sonuçları genellikle 1 gün süren, ilerledikçe olumsuz şekilde sonuçlanan, yaşamsal tehlikelere yol açabilen rahatsızlıktır. Üzerinde bakteri, virüs bulunan yiyecekler, az pişirilmiş veya çiğ kalmış kümes hayvanları ve ürünleri zehirlenmelere sebep olur. Az pişmiş veya çiğ kalmış yumurtada bulunan Salmonella ve az pişmiş etlerde bulunan E Coli tipi bakteriler zehirlenmelere sebep olur. Şimdi gıda zehirlenmesine iyi gelen bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgi edinelim:

gıda zehirlenmesine iyi gelen

Gıda Zehirlenmesi Tedavisi

Gıda zehirlenmesi belirtileri fark edildiğinde ilk olarak yapılması gereken tabi ki doktora başvurmaktır, fakat o an imkan yoksa,besin zehirlenmesi tedavi yöntemlerinden toplumumuzda en yaygın kullanılan yoğurt tercih edilmelidir.

Gıda Zehirlenmesinde Şifalı Bitkiler

Gıda zehirlenmesine ne iyi gelir derseniz şunları önerebiliriz: Potasyum yönünden oldukça zengin olan muz, gıda zehirlenmesinin zararlı etkilerini yok edecektir, yenilmeli veya suyu içilmeli. Bir çorba kaşığı bala karıştırılıp içilen zencefil suyu zehirlenme durumundaki mide ağrılarını yok edecektir.

Bir çorba kaşığı bala birkaç fesleğenin yaprağının suyu karıştırılarak içilirse de fayda görülecektir. Asit ve mide ekşimelerini yok eden elma mide ağrıları ve ishale neden olan bakterileri yok edecektir.

İshal durumunda su kaybı çoğaldığı için bol su içilmeli. Elma sirkesi bakteri oluşumunu engeller. İster doğrudan nane çayı yapmak, ister çayımıza suyunu eklemek krampları birkaç saat içinde dindirecektir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Bebeği Uzun Süre Boyunca Emzirmenin Olumlu Etkileri

Bebeği Uzun Süre Boyunca Emzirmenin Olumlu Etkileri Nelerdir?

Genel olarak verilen tavsiyeler de emzirme konusunda tavsiye edilen dönemde genel olarak, ilk ay yalnızca …

Bir yorum

  1. gıda zehirlenmesinde bence en önce yoğurt vs. yenilmeli. çok kötü bir durum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.