Google Adwords Nedir? Adwords Reklam Verme? Adwords Kupon?

Google Adwords, reklam vermek isteyen fiziksel işletme veya web mağazası sahiplerinin Google arama sonuçlarında (ilk üç ve sol kısımda sekiz tane olmak üzere) ve Google’ın popüler reklam ağı  Google AdSense içerisinde yayınlanmasına yardımcı olan gelişmiş reklam platformudur. Bu platform sayesinde herhangi bir ürün veya hizmetin reklamını yapmak isteyen kullanıcılar dünyanın en çok kullanılan arama motorunu kullanarak istediğine ulaşmak için arama yapan internet kullanıcılarının karşısına kendi reklamlarıyla çıkabilirler.

adwords

 

AdWords Reklam Verme

Google AdWords’de reklam vermek için öncelikle bir Google hesabı sahibi olmanız gerekiyor. Google hesabı sahibi kişilerhttps://adwords.google.com/ üzerinden platforma giriş yapıp hemen kendi reklam kampanyalarını oluşturmaya başlayabiliyorlar. AdWords üzerinde reklam vermek için kelime bazlı bir çalışma gerçekleştirmek gerekiyor.

Örneğin yazlık ayakkabı imalatı yapan bir firma “yazlık ayakkabı” kelimesi içerisinde rekabeti göz önünde bulundurarak kendi bütçesine göre tık başına bir maliyetle reklam kampanyasını oluşturup bunu Google’a gönderiyor. Google reklam kampanyanızı onayladıktan hemen sonra ise reklamlarınız hem Google AdSense hem de arama sonuçları içerisinde yer alabiliyor.

Reklam verenler yine AdWords paneli üzerinden bu oluşturdukları reklam kampanyasının istatistiklerini gözlemleyebiliyor ve ne kadar harcama ile ne kadarlık geri dönüşüm elde ettiklerini görebiliyor. Yayın aşamasında Google AdWords bazı kriterlere takıldığı için her tür reklamı ağına kabul etmeyebilir. Özellikle Google hassas kategorili reklamlar konusunda oldukça seçici davranıyor.

Eğer tüm bu reklam verme işlemleri hakkında gerekli bilgiye sahip değilseniz ve profesyonel bir Google AdWords reklam kampanyası oluşturmak istiyorsanız o halde AdWords danışmanlık hizmeti veren firmalar yardımıyla geri dönüşümü çok daha yüksek reklam kampanyalarına imza atabilirsiniz.

AdWords Kupon

AdWords’ü denemek için veya bakiye yükleme işlemi gerçekleştirmek için AdWords kuponları en iyi çözümdür. Çoğu zaman Google’ın kendisinin de ücretsiz olarak deneme amaçlı göndermiş olduğu AdWords kuponları ayrıca özel kişiler ve firmalar aracılığıyla da satılabilmektedir.  Özellikle ücretli ve yüksek boyutlu reklam kuponları için bu reklam kuponlarının satışını yapan kişilere ulaşmanız gerekebilir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …