Google News Kaydı Nasıl yapılır?

Google News, Google’nin özellikle haber siteleri için sunmuş olduğu hizmettir. Sitenizdeki bir yazıyı alarak Google News‘de yayınlar. Bu yayın sonucunda siteniz hit alır.

Google News’e Nasıl başvurulur?

Sitenin Google News için Uygun Hale Getirilmesi

Sitenize Künye bölümü oluşturun ve şunları ekleyin;

İmtiyaz Sahibi / Grantee
Site sahibinin adı yazılır + mail
Genel Yayın Yönetmeni /  Editor in Chief
Farklı bir isim + mail
Editörler / Editors
3 kişiden az olmamak şartıyla farklı isimler ve mail
Gece Vardiyası Editörü / Night Shift Editor
1 kişiden az olmamak şartıyla farklı isim ve mail
Hukuk Danışmanı / jurisconsult
herhangi bir avukat – mail yazmayın
Mali Müşavir / financial advisor
bir müşavir ve – mail yazmayın
Reklam /  Advertise
Reklam sorumlusu olarak birisini belirtin ve mailini kesinlikle yazın
Adres
E-Mail
YAZILIM ve SİSTEM YÖNETİMİ
Kullandığını scriptin lisanslı olduğunu kanıtlayacak firmanın adını yazın örneğin wordpress 3,1 altyapası ile Seoyazilimi.com teması gibi.
Ve Aşağıdaki yazıyı künye sayfanızın en altına yazınız.

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır.
Siteadi  harici linklerin sorumluluğunu almaz.

Künye sayfamızı böyle oluşturduktan sonra;

İletişim Sayfamızı yapıyoruz. Bu sayfada adres ve kullanıcıların bize ulaşması için bir formmail yeterli.

Bunları bitirdikten sonra Gizlilik Politikası sayfası oluşturmalısınız.

Bunun için örnek bir Gizlilik Politikası aşağıdadır.

Gizlilik Politikası

© Copyrigth 2006 siteniz .com tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları siteniz .com’a aittir. siteniz .com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar siteniz .com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.
www. siteniz .com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. siteniz .com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.

 

Privacy Policy

We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the siteniz .com. However, sometimes the siteniz .com uses third parties to process your information. siteniz .com requires these third parties to comply strictly with its instructions and the siteniz .com requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the siteniz .com we sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the siteniz .com and its services. When you use siteniz .com online services, we use cookies and collect IP addresses. You can find out more about this in the siteniz .com cookies section of our full Privacy Policy.

Yukarıdaki siteniz .com yerine site adresinizi yazınız.

Bu sayfaları oluşturduktan sonra, yazılarınızın kalıcı bağlantıları önemli. Yani “Microsofttan önemli gelişme” başlığında bir makalemiz var ve bu makalemize tıkladığımızda adres çubuğunda www.siteniz.com/p=5.php gibi bir bağlantı olmamalı.(www.siteniz.com/microsofttan-onemli-gelisme olabilir) Eğer siteniz wordpress tabanlıysa Kalıcı Bağlantı Ayarı adlı makalemi incelemenizi öneririm.

Google News’e Başvuru

1. https://partnerdash.google.com/partnerdash/ adresine giriyoruz. News’e tıklıyoruz.

seoyazilimi-google-news

2.Bu adımda siteniz Google Webmaster Araçları tarafından onaylanmış bir site olmalı. Sitenizi www.google.com/webmasters‘a girerek onaylamanız gerekmekte. Eğer siteniz onaylıysa ” Google Haberler’e ekleme isteğinde bulunun ” adlı sekmeye tıklıyoruz.

seoyazilimi-google-news21

3.Haber yapacağınız siteyi seçtikten sonra kişisel ve site bilgilerinizin istendiği bir pencere açılacak.

4.* Haber siteniz hakkında adlı bölüme Sitemiz hakkında bilgi yazıyoruz. Bu bilgiyi yazarken kaç yılında kurulduğunu nerede kurulduğunu. Presnsiplerinizi, yayın stratejinizi özellikle bağımsız ve etik haber ürettiğinizden bahsedin. Sitenizin günlük hit sayısını, yazıp ülkeniz ve milletiniz için en doğru haberi en hızlı şekilde vereceğinizden bahsedin.(Türkçe olarak)

5.Diğer alanları da uygun bir şekilde doldurun.6. maddeye lütfen çok dikkat edin.

6. Bu bölümde sitemizin katagorilerini doğru bir şekilde girelim. Yani sitenizdeki kategori linkini * URL kısmına girdikten sonra * Etiketler‘den de girmiş olduğumuz linke uygun etiketi seçelim. Örnek; * URL : www.bilgirehberi.net/kategori/teknoloji-pc * Etiketler Teknoloji

indir (1)

 

+Daha fazla bölüm ekle ile sitenizdeki diğer kategorileri de etiketler ile ilişkilendirebilirsiniz. Eğer Bu alanı gerektiği gibi doldurmazsanız Google News kaydınız oluşturulsa bile sitenizdeki yayınlarınız google news’de gözükmez.

7.* Bu kutuyu işaretleyerekle başlayan kutucuğu işaretleyerek başvurumuzu gönderiyoruz.

Umarım kaydınızı oluşturur ve Google News aracılığıyla büssürü büssürü trafiğiniz olur 🙂 Hepimize bol şans (Ben de Google News kaydı oluşturdum, bekliyorum)

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …