göz altı morlukları

Göz Altı Morlukları Nasıl Önlenir?

Göz altı morlukları günlük hayatta birçoğumuzun başına sık sık gelen bir olaydır. Fakat bu göz altı morlukları nasıl geçer diye kendimize sorar çare ararız. İşte bu konuda bazı yöntemler ile bunu önleyebilir, tedavi edebilirsiniz.

Fazla yorgunluk ve uykusuzluk yanı sıra makyaj ürünlerinin yanlış bir biçimde kullanılmasından kaynaklı göz altı morluklarının gerçekleşmesi kaçınılmaz oluyor.

Kadınlar zaman zaman göz altı morluklarıyla baş başa kalabiliyor. Peki ya bu göz altı morlukları nasıl düzelir? Evinizde bulunan tamamen doğal ürünlerle göz altı morlukları için doğal bir tedavi-koruma maskesi yapabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarından Kurtulabilmeniz için,

– Doğal maddelere sahip antioksidan serumları uygulayabilirsiniz.

– Yiyeceklerinizde tuzu daha az kullanmalısınız.

– İdrar sökücü etkisiyle yeşil çay tarzı doğal çayları içmelisiniz.

Bu göz altı morlukları ırsi bir şekilde ortaya çıkıyor. Şayet ailenizde göz altı morluğu problemine sahip olan varsa sizde de göz altı morluklarının görülebilmesi mümkündür. Ailenin ırsi geçmişi bu noktalarda çok önem taşıyor ve problem çekebileceğiniz hususları görebilmek kolaylaşıyor.

göz altı morluğu

Bu konuda göz altı morluklarıyla ilgili hekiminizin tavsiye ettiği göz etrafı kremlerini kullanarak iyileşmede ilk aksiyonu alabilirsiniz. Şayet hala iyileşmeyen göz altı morluklarınız varsa, natural görünümlü makyajlar da uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarınızı Önlemek İçin,

– Uyku ve yorgunluğun göz altı morluklarını ortaya çıkarmakta etkisi olduğunu biliyorsunuz. Bu nedenle gün içerisinde uykunuzu güzelce almanız oldukça önemli.

– Bilgisayar önünde geçirdiğiniz vakti oldukça düşürmeye çalışın.

– Şayet bilgisayar karşısında fazla vakit harcamanız gerekiyorsa, kesinlikle gözlerinizi dinlendirmeyi unutmayın. Hekiminize danışarak dinlendirici gözlük kullanmanız da mutlaka yararlı olabilecektir.

– Gözlerinizi dinlendirmek üzere C vitamini içeren göz kremleri kullanabilmeniz mümkün.

Göz Altı Morlukları Nasıl Meydana Gelir?

Göz çevrenizdeki kılcal damarlarınızın zedelenmesi ile göz altı morlukları meydana gelir. Şayet ailenizin genetik geçmişinde göz altı morlukları problemini yaşamış olan varsa, muhtemelen sizde de göz altı morluğu baş gösterecektir. Yorgunluk ve uykusuzluk da bu problemi etkileyen nedenlerdir.

Göz Altı Morlukları Nasıl İyileşir?

Şayet morluklarınız karaciğerin veya böbreklerin hastalığından kaynaklı olarak medyana gelmiyorsa, bu problem için tedavi hedefli üretilmiş olan göz etrafı kremlerinden kullanmalısınız. Ama her krem göz altı morluklarını etmeyebiliyor.

Morluklarının Tedavisi

– Göz altı morluklarını azaltabilmek ve sıfıra indirebilmek için ilk olarak su içme alışkanlığınızı oldukça iyi bir biçimde gerçekleştirmelisiniz. Günde 12 bardak su içerek göz altı morluklarınızı düşürebilirsiniz.
– Biraz buzu ufak bir örtüyle sararak gözlerinizin altlarınıza bastırdığınızda hem şişlikleriniz hafifleyecek hem de morluklarınız geçmeye başlayacaktır.

Göz Altı Morlukları İçin Natural Maske

– Yeşil çayla gözlerinizin etrafınıza baskı uyguladığınızda, şişlikleri azaltır.
– Patatesi haşladıktan sonra geri soğumaya bırakın ve bir gazlı beze sararak göz altı morluklarınızın üzerinde tutun.
– Soğumaya bıraktığınız bir kaşığın arkasıyla yapacağınız bir dokunuş da buz ile yapmış olduğunuz uygulamayla aynı etkiyi verecektir.
– Nitelikli güneş gözlüklerini kullanmaya tercih edin. UV ışınları göz çevrenizdeki dokuyu narinleştirir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …