Photoshop 44 1

Fotoğrafın Göz Rengini Değiştirmek

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda, Photoshop’la göz rengini değiştirmenin en başarılı yolundan bahsedeceğim.

Öncelikle görseli photoshop programıyla açıyoruz. Daha sonra sağ alt köşede bulunan Create new fill or adjustment layer yazan yeri tıklıyoruz ve ardından Hue/Saturation…‘u seçiyoruz.

Screenshot (77)

Açılan aracın içerisinde Colorize yazan bölümü işaretliyoruz. Resmin rengi komple değişti 🙂 Meraklanmayın, Hue ve Saturation değerleriyle oynayarak istediğiniz göz rengini elde edin.

Screenshot (78)

Layer üzerindeki beyaz alana (Layer Mask) çift tıklayarak Properties penceresini açın ve alt tarafta bulunan Invert butonuna tıklayın. Böylelikle beyaz olan layer mask bölümü siyah olacaktır.

Screenshot (79)

Sol taraftaki paletimizden Brush Tool‘u yani fırça aracımızı seçiyoruz. Daha sonra fırçamızı Hardness yani sertliğini sıfıra getirerek yumuşak bir fırça elde ediyoruz. (Ön planda beyaz rengin seçili ve Mode‘nin Normal olduğundan emin olun) Rengin değişmesini istediğiniz yeri fırçayla boyayın, yani gözü 🙂

Screenshot (80)

İşlem tamam. Eğer göz rengiyle oynamak isterseniz, layera çift tıklayarak Hue/Saturation’u açabilir, Hue ve Saturation ile gerekli ayarlamayı tekrar yapabilirsiniz.

Screenshot (81)

 

 

Kaç yıldız verirdiniz?
Ortalama: 0 (Toplam: 0)

Selim Çayır {Selim Çayır}

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

“Fotoğrafın Göz Rengini Değiştirmek” üzerine 1 yorum

  1. gülümser kırkçı dedi ki:

    “Fotoğrafın Göz Rengini Değiştirmek” hakkında verilen bilgiler çok sağlam, klavyenize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir