Güneş Enerjisi Panelleri Kurulumu

Güneş enerjisi panelleri güneşten aldığı enerjiyi hücrelere vererek güneş enerjisinin elektrik enerjisine çevirerek evlerime ve elektriği kullandığınız alana vermektedir. Böylece büyük bir enerji kaynağı elde edilmiş olmaktadır. Gün geçtikçe azalan kullanımı yaygın fosil yakıtların tükeneceği bilinmektedir. Bunun için yenilebilir enerji kaynaklarına geçmemiz gerekmektedir. Gelecek nesillere bir enerji kaynağı sağlamak gerekmektedir. Güneş enerjisi panelleri 6- 30 panel sayesinde bir evin elektriğini karşılayabilecek verime sahiptir. Gittikçe kullanımı artan ve insanların bütçelerine katkı sağlaması amacıyla yaptırdıkları güneş enerjisi panelleri sayesinde çevreye zarar vermeyen enerjiye geçmişlerdir. En çok kullanılan yerler santraller, artezyen için topraktan su çıkarma anında kullanılmaktadır. Güneş enerjisi ile çalışan araçlarda kullanılmaktadır. Evlerde ve bina sistemlerinde kullanılmaktadır. Binaların duvarlarına yapılan sistemlerde yaz aylarında soğutma sağlamaktadır. Evlerde ve binalarsa sıcak su üretimi içinde kullanımı vardır. Isınma açıcından da katkı sağlamaktadır. Deniz araçlarında kullanılmaktadır.

Güneş Enerji Panel Çeşitleri

Monokristal güneş paneli diğer çeşitlere göre daha iyi verim veren güneş panelidir. Fiyatı da verimi gibi yüksektir. Elektrik üretim ve kullanım ömrüne bakıldığında en uzun ömre sahiptir. Sıcak olan iklimlerde kullanıldığında oldukça iyi verim göstermektedir. Polikristal güneş enerjisi panelleri piyasa içerisinde en uygun panellerdir. Verimi de fiyatı gibi düşüktür. İnce film güneş panelleri piyasada oldukça az rastlanmaktadır. Bunun sebebi de veriminin çok düşük olmasıdır. Görünümü oldukça şıktır ve bundan dolayı tasarım alanlarında kullanımı görülmektedir. Esnek güneş paneli her alana uygun bir üründür. İsminden de görüldüğü gibi esnek bir yapıya sahiptir. Esnek oluşu sayesinde kubbeli çatılara uyumu oldukça kolaydır. Verimi kullanılan panel çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Monokristal ve polikristal panel olarak farklılık göstermektedir.  Oldukça hafiftir. Bunun sebebi de çerçevesi ve temperli camlarının olmamasıdır. Esnek olduğu için zarar görmez ve kırılmaz bir yapıya sahiptir. Saydam güneş panelleri piyasa da daha bulunmamaktadır. Ama kullanımı oldukça kolaydır. Montajı da oldukça kolay olmaktadır. Yapımcı firma çok yakında piyasaya çıkacağını söylemektedir. Sprey yardımıyla cam bir yüzeye sıkılmaktadır. Camın tamamı formül ile kaplanmalıdır. Böylece elektrik üretimi başladı demektir. Verimliliği oldukça iyi olduğu söylenmektedir. Saydam güneş paneli formülünde hidrojen, oksijen, karbon ve firma tarafından gizli tutulan formül karıştırılmıştır. Gölgelendirme durumlarından etkilenmemektedir.  Piyasaya yeni çıkacak bir ürün daha bulunmaktadır. Güneş paneli değildir. Fakat güneş enerjisinden elektrik üretmektedir. Bu ürün küresel güneş jeneratörüdür. Küre içerisinde yer alan su ile güneş enerjisinden elektrik üretimi yapmaktadır.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

havlu kenarı

Havlu Kenarı Modelleri Hakkında

Kadın olmak bir başka olgu. Kendi içinde son derece oldukça güzel yönleri var. Kimi kadınlar …