güneş lekesi

Güneş Lekesi Tedavisi Ankara’da nerede yapılıyor?

Cilt lekeleri herkeste farklı durumlardan dolayı oluşabilir. Kimi kullandığı ilaçlar ve hormonsal değişimlerden dolayı leke sorunları uğraşırken, kimi gebelik döneminden kalan leke sorunları ile uğraşabilir. En çok görülen leke tipi ise güneş oluşturduğu lekeler oluyor. Zaman içinde lekeler büyüyor ve derinleşiyor. Daha koyu ya da daha açık renklere ulaşabiliyor. Peki bu lekeler ile yaşamak kaderiniz mi? Elbette hayır. Özellikle Güneş Lekesi Tedavisi Ankara kliniğinde etkili sonuçlar ile karşılaşıyor olacaksınız. Yapmanız gereken sadece alanında uzman bir doktora ulaşmak ve lekeleriniz için gerekli olan tedaviyi kabul etmek olacak o kadar. Sizler her geçen seansta etkileri görmeye başlayacak ve lekelerinizin azaldığını görebileceksiniz.

Yaz ayı bittiğinde aynaya baktığınızda gerek yüzünüzde, gerek omuz ya da dekolte bölgenizde oldukça fazla sayıda leke ile karşılaşabilirsiniz. Güneş Lekesi Tedavisi Ankara kliniğinde uygulanan yöntemler kişiye özeldir. Kişinin leke durumu tedaviyi belirler. Örneğin koyu renkli derin lekelerin tedavisi ok daha zorlu bir sürece yayılır. Hatta aynı zamanda kombine bir tedavide e uygulanabilir. Bu sebeple her zaman erken zaman da müdahale edilmesinden korkmayın. Lekeler ile yavaş yavaş tanışmaya başladığınızda bir doktorun kapısını çalmak çok daha doğru olacaktır. Ama geç kalınmış durumlarda da gelişen teknolojiler sayesinde lekeler gideriliyor ya da belli belirsiz hale getirilerek başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Güneş leke tedavisi ne zaman yapılır?

Leke tedavilerinde en uygun zaman kış ayıdır. Lekenin düşmanı olan güneşin en az olduğu zamanlar en etkili sonuçlarsın alındığı zamanlar oluyor. Üstelik Güneş Lekesi Tedavisi Ankara kliniğinde yapılan bu işlem ile sadece lekelerden arınmıyorsunuz. Cildinize derinlemesine bir bakım yapmış ve elastikiyetini de tekrar geri getirmiş oluyorsunuz.

Güneş Lekesi Tedavisi Ankara uygulamaları

Doktor Buket Yıldırım Güneş Lekesi Tedavisi Ankara kliniğinde birçok farklı teknik ile hizmet vermektedir. Bunun için ilk olarak hastanın muayenesi yapılır. Bu sebeple leke tedavisi fiyatlarını muayene olmadan öğrenmeniz pek mümkün değildir. Var olan lekeleriniz için derinlemesine bir analiz yapıldıktan sonra sizler için hem tedavi planlaması yapılacak hem de ücret paylaşılıyor olacaktır. Genellikle bir müddet sürecek tedavi sürecinden sonra etkili sonuçlara ulaşmış olacaksınız.

Güneş lekesi için kullanılan birçok farklı teknik var. Örneğin lazer teknikleri, ClearLift ve kimyasal peeling en başı çeken uygulamalardandır. Genellikle 3 ile 6 seans arasında bir süreçten bahsedebiliriz. Düzenli olarak devam etmeniz ve doktorunuzun önerisine kulak vermeniz başarılı sonucun alınmasını sağlıyor olacak. Dikkat etmeniz gereken en önemli adımlardan biri tedavi sürecinde cildinizi güneşten korumak olacaktır. Dışarı çıkarken bir güneş koruyucu krem sürmeniz oldukça önem kazanacaktır. Hatta tedavi sonrasında elde edilen başarılı sonuçları korumak için de her zaman cildinizi güneşten sakınmalısınız. Yazın tekrar güneş ile temasınız sonucunda lekeler yeniden kendini gösterebilir. Bu sebeple güneşlenme gibi faktörlerden uzak kalmalı ve mutlaka yüksek faktörlü güneş kremleri ile önlem almalısınız.

Güneş lekeleri hem kadın hem de erkekler için uygulanabilir ama kadınlar daha pürüzsüz bir cilde sahip oldukları için ciltlerinde bulunan lekelerden çok daha fazla rahatsızlık duyarlar. Bu sebeple kadınların leke tedavisine olan ilgileri çok daha fazladır. Sizler de Ankara’da etkili çözümler sunan doktorunuz ile tanışarak artık hemen fark edilir hale gelen lekelerinizden kurtulabilirsiniz. İster yüz bölgesi, ister omuz ya da dekolte bölgesi ya da eller için tedavi olabilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …