Harley Quinn Kimdir?

DC Comics’te yer alan kötü karakterlerden birisi olan Harley Quinn 1992 yılında Batman çizgi romanıyla oluşturulmuş bir karakterdir. Gerçek adı Harleen Frances Quinzel’dir. Batman’ın düşmanlarından birisi olan Harley Quinn, Suicide Squad filmiyle ününe ün katmıştır. Filmde fazlasıyla yer verilen bu karakter, bir diğer kötü karakter olan Joker‘e aşıktır.

Joker ile Aşkı

Bu aşkın başlaması, Joker’in tutuklu kaldığı hapishanede psikiyatrist olarak staj yapmasına dayanır. öğrencilik yıllarında okulun en iyi öğrencilerinden olup, ödüllü bir jimnastikçiydi. Gotham Üniversitesi’nde burslu okumasını sağlayan da jimnastikteki başarısıydı. Her neyse, kızımız Arkham denilen(Joker’in bulunduğu hapishane) yerdeki hastaları incelerken, Joker ilgisini çekti. Onu analiz ederken yaptığı terapi seanslarında Joker’e aşık oldu. Hatta bu aşk o kadar büyüktü ki, Joker’in kaçmasına yardım etti ve Joker’in bir numaralı ortağı oldu.

Harley Quinn Nasıl Bir Süper Karakter?

Poison Ivy adında başka bir süper karakter tarafından verilen serum, onu zehirlere bağışıklı hale getirmiştir. Aynı zamanda kuvvetini ve çevikliğini de bu serum sayesinde kazanmıştır. Bilinen başka bir süper gücü olmayan bu karakter, güzelliğiyle ön plana çıkar. Tavırları, replikleri ve psikolojik davranışları da ön plana çıkan diğer özelliklerindendir.

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

altın elbiseli adam

Altın Elbiseli Adam Kimdir?

Altın Elbiseli Adam; altın gibi bir kalbi olan Barkın Bayoğlu… Motosiklet camiasının önde gelen duayen …