internet

Hayatımızda İnternetin Rolü

Günümüzde bilgi edinmek teknolojinin gelişmesiyle birlikte oldukça kolaylaşmıştır. Dilediğimiz zaman aradığımız bir şey hakkında bilgi edinmek için internet üzerinden arama motorlarını kullanmaktayız. En çok kullanılan Google arama moturudur. Her ne kadar teknolojinin dezavantajlarını günümüzde sıralayan içeriklere rastlıyor olsak da ya teknoloji olmasaydı, ya internet olmasaydı ya bilgisayar olmasaydı diye baktığımızda insanlığı çok daha büyük sıkıntıların bekliyor olacağını görebilmek aslında hiç de zor değil.

Bir ders ile alakalı olarak aklınıza takılan sorular var veya anlamadığınız detaylar, bunları Google da aratarak bulabilirsiniz. Başka bir örnek verecek olursak, borsada yatırım yaptığınızı düşünelim. Bu durumda ekonominin gidişatı sizin son derece önemli olacaktır. Bu nedenle doların Türk Lirası karşısındaki değişimini günlük olarak takip etmeniz size fayda sağlayacaktır. Yine güncel altın fiyatlarını da Google üzerinden kısa bir arama yaparak takipte kalabilirsiniz. Ayrıca yatırımlarınız ile alakalı olarak diğer yatırımcıların görüşlerini öğrenebilir, uzmanların dolar yorumları ile altın analizlerini takip edebilirsiniz. Bu sayede piyasa takibini yaparak, yatırımlarınızı daha doğru yönlendirme fırsatı bulursunuz.

Bilginin Hayatımızdaki Önemi

Her insanın zaman zaman canının sıkıldığı, kendini depresyonda hissettiği dönemler olmaktadır. Bu dönemlerde yine internet üzerinden bir arama gerçekleştirerek beğendiğiniz bir diziyi takip edebilir veya beğeneceğinizi düşündüğünüz yeni bir filmi izleyebilirsiniz. Örneğin canınız sıkılIyor ve yapacak bir şey bulamıyorsunuz, tv kanallarında bir çok diziyi izlediniz, programı izlediniz ancak can sıkıntınızı gideremediniz. Bu durumda farklı alternatifler düşünebilirsiniz. Belki de hiç izlemediğiniz son dönemin oldukça popüler olan Kore dizileri sizler için biçilmiş kaftan olabilir. Ya da Kore dizilerine benzer özellikler yaşayan Tayland dizileri de bir diğer alternatif olarak değerlendirilebilir. Unutmamalıyız ki zaman zaman insanlar hayatlarında farklılıklara ihtiyaç duyabilmektedir.

İnternet günümüzde meraklı insanlar tarafından daha çok kullanılmaktadır. Günlük hayatımızda merak ettiğimiz soruların cevaplarını genellikle internet üzerinden arama yoluna gideriz. Örneğin son dönemde tv kanallarında en çok çıkan haberlerden bir tanesi eyt konusu. Eyt’nin ne demek olduğunu bilmeyen özellikle genç kuşağımız merak ettikleri için eyt ne demek diye bir arama gerçekleştirerek eyt’nin ne anlama geldiğiniz, insanların neden eyt talep ettiklerini öğrenebilir.

Hem telefonlarımızdan hem bilgisayarlarımızdan hem de tabletlerimizden internete ulaşabildiğimiz bir dönem yaşıyoruz. Bilgiye ulaşmak oldukça kolay ancak doğru bilgiye ulaşmak her zaman mümkün olmayabiliyor. Her konuda sizlere doğru bilgiyi ulaştırmaya çalışan bilgigi.com adresini takip ederek sizlerde dilediğiniz an aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …