Hosting kurulumları ve subdomain kurulum anlatımı

Web sitesi kurulumu ve Cpanel kullanımaya yeni başlayanlar için, Cpanel üzerinde en çok ihtiyacınız olabilecek konuları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde “Cpanel’de Mail Hesabı Nasıl Oluşturulur?” ve “Cpanel Mail Adreslerinin Kota ve Şifre Değişikliği” konuları paylaşmıştık. Bugün ise cpanel’de sub domain nasıl oluşturulur adım adım sizlerle paylaşacağız.

Websitemizin Cpanele giriş yaptıktan sonra “Etki Alanları” grubunda yer alan “Alt Etki Alanları” tıklıyoruz.

Açılan sayfada “Alt Etki Alanı” bölümüne sub domainimin ne olması istiyorsak kutucuğa yazıyoruz. Biz test olarak “testsubdomain” olarak belirttik. Dosyaları yükleyeceğiniz alan için ise yine “Belge Kökü” alanında otomatik düzenlenecektir. Sonraki adımda “Oluştur” butonuna tıkladığımız artık sub domain kurulumunu tamamlamış oluyoruz. Kurulum tamamlandıktan sonra FTP programını kullanarak veya cpanel dosya aktarım sayfasını kullanarak sub domaine web sitenizin kurulum işlemlerini devam ettirebilirsiniz.

Türkiye’nin sunucu arama motoru devi olan Hostbul.net ‘in yazısıdır.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Para kazanma yolları

Evde Ne Tür İşler Yaparak Para Kazanılabilir

Para kazanma yolları o kadar çok ki, kişi sadece kendisine uygun yolun hangisi olduğunu bulmak …