HP OMEN X ile Oyun Dünyasına Hükmedecek

Bilgisayar oyunları üreten HP, OMEN X ile oyun piyasasını kasıp kavuracak. Gerçek performans canavarı bu bilgisayarla her oyunu yüksek performansta oynayabileceksiniz. Hem masaüstü hem de dizüstü olarak iki tarafta üretime geçecek olan Omen, Nvidia GeForce GTX 1080 ekran kartları ile adeta oyun canavarı üretecek. Hız aşırtımı yapılabilen Intel İ7 ve Intel İ5 işlemcilerle yüksek performans hissedeceksiniz. Aynı zamanda VR uyumlu ve 4K ekran deneyimi sunan bilgisayarlar oyun deneyiminde sizlere 1 numara vaat ediyor. Oyun bilgisayarlarında ısınma problemi HP omen bilgisayarlardaki üstün termal soğutma sistemi sayesinde tarihe karışıyor. En üst oyunlarda bile ısınma sorunu yaşamayan bu bilgisayarlar ısınma sorunundan muzdarip olan kullanıcılar için kurtarıcı niteliğinde. Omen kontrol yazılımı sayesinde bilgisayarın üstündeki LED ışıklarını kişisel bir hale sokabiliyorsunuz. Hatta parlaklık seviyelerini bile değiştirebiliyorsunuz.

Kasası sayesinde istediğiniz zaman bilgisayarınıza ek donanım veya donanım yükseltmesi yapabiliyorsunuz. Ergonomik yapısı sayesinde kasayı çok kolay söküp istediğiniz donanımı çok kolay bir şekilde yerleştirebiliyorsunuz. 17.3 inç ekranlı laptopları sayesinde büyük ekranda oyun oynama zevkini sonuna kadar yaşayabiliyorsunuz. Nvdia 1000 serisi ekran kartları sayesinde önümüzde birkaç sene boyunca ekran kartı yükseltmesi yapmaksızın her oyunu oynayabileceksiniz. 4 adet hoparlör Bang & Olufsen ses deneyimi ile gerçekçi ses deneyimini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Bir adet Display port sayesinde 2K veya 4K çıkışında ekran paylaşımında bulunabilir ve bu sayede 4K televizyonda oyunlarınızı oynayabilirsiniz. Tabi oyunun da 4K özellikte olması şartıyla. Eğer Sanal gerçeklik gözlüğünüz var ise bunu bilgisayarınıza bağlayabilir sanal gerçeklik ile laptopu kullanabilirsiniz. Yüksek kapasiteli polimer pil sayesinde 7.5 saate varan bilgisayarı kullanabilirsiniz. Steelseries klavye ve aksesuarlar sayesinde yüksek performansta kullanıcı deneyimini hissedin. Mekanik klavye ile dünyanın en hızlı klavyesine sahip olun ve oyunda geride kalmayın. Omen fare ile 6 adet programlanabilir tuş sayesinde kendi kişisel farenizi oluşturun. Böylece kendinizi oyunlara karşı daha hazırlıklı hissedin. Fare ile gelen altık sayesinde yüksek performansta fare deneyimine kavuşuyorsunuz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

RAM nedir

Ram Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Çalışır?

RAM, rastgele erişimli bellek teriminin ingilizce karşılığı random access memoryden türetilmiş, bilgisayar ve mobil cihazlar …