iğne oyası modelleri

İğne Oyası Model Seçimi

Evlenecek gelinlik çağında olan bireylerin cinsiyet fark etmeksizin çeyizlerinde bulundurması gereken eşyaların başında gelir iğne oyaları. İğne oyaları tığ ile yapılan oyalara göre daha kolaydır. Tığ tutuş şekli elin içine tam oturmadığı zamanlarda uygun modelin hazırlanması uzun zamanlar alabilir. Bunun için iğne ile yapılan işlemler daha kolay olabilmektedir. İğne iple birlikte bazen boncuklar da kullanılarak yapılır. Boncukların rengi yazmanın rengine uyumlu olacak şekilde seçilir ki göze  hitap etsin.

İğne oyası modelleri arasında yer alan boncuklu modeller ile farklı modelleri uygulayabilirsiniz. İpin iğneden çıkması kolay olduğu için iğneyi dikkatli bir şekilde tutup modeli çıkarmak gerekir. Sıklıkla tercih edilen modellerden biri olan çiçeklerin örülmesi daha kolaydır. Kolay bir uygulaması olduğu için yazma kenarlarına ve yastık kenarlarına kısa sürede yapılabilir. Papatya ve çiçek modelleri detayın fazla olduğu modeller olduğu için uzun süre yapılmasında elde ve parmaklarda ağrılar oluşabilir. Boş zamanlarda bu hobilerin yapılması önerilebilir. Uzun süren örgülerde ağrılar meydana gelir ve sonrasında ellerde uyuşukluk ortaya çıkar. Bu sebepten dolayı sürekli yapılmaması gerekir. Eğer gelir olarak tercih edilen bir yöntem ise bu durumda müşterilerin tercihlerine göre teslimat süresi fazla tutulabilir.

Sezona Göre Değişen Modeller

Giyimde trendler gibi hobi dünyasında da sezon terimi vardır. Bulunulan yıl içerisinde son model iğne oyası modelleri şeklinde internet üzerinden bir araştırma yapabilirsiniz. Internet üzerinde yer alan modellerin görsel olarak nasıl yapıldığıyla ilgili olarak bir dolu kaynak bulabilirsiniz. Bunların yanı sıra popüler video izleme sitelerinde de kısa bir araştırma yaparak konu hakkında detaylı anlatımı olanlarını indirebilirsiniz. Bilgisayara ya da telefona indirilen bu videolar sayesinde iğne modellerini yapabilmek zor olmayacaktır.

Çiçek, Böcek ve Boncuk Modelleri

Her yaş grubundaki insanların dikkatini ve beğenisini çekecek birçok alternatif model söz konusudur. Bu modellerden kendi içinize en uyanı yapabilmek için öncelikle bir yazma almanız gerekir. Yazmayı aldıktan sonra kenarını örüp daha sonra iğne oyası modelleri arasında seçim yaparak uygulamaya başlayabilirsiniz. Özellikle boncukla yapılan modeller son zamanlarda daha beğeni alarak tercih edilen model arasında yer almaktadır. Bu modeller, sadece ipten oluşanlara kıyasla daha dikkat çekici ve göze güzel hitap etmektedir. Bunların yanı sıra pullarla da şekil verilerek örülmesi daha kolay iğne oyası modelleri bulunur. Bu modeller, sade renk bir eşarpta yapılırsa daha güzel, daha şık görüntü verir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

havlu kenarı

Havlu Kenarı Modelleri Hakkında

Kadın olmak bir başka olgu. Kendi içinde son derece oldukça güzel yönleri var. Kimi kadınlar …