imleme sitesi

İmleme Sitesi Nedir, Ne İşe Yarar?

Zamanımızda bilgiye ulaşmanın en kestirme yolu her zaman için internet teknolojisi olmaktadır. Özellikle akıllı telefonların gelişmesiyle birlikte tablet bilgisayar ve başka teknolojik aletler kanalıyla bilginin arandığı yer internet platformlarıdır. Bunun için birçok arama motoru devreye girmektedir ki arama motorlarının da kendine has bir çalışma algoritması bulunmaktadır. Bir sitenin daha çok bilinir olabilmesi veya firmanın internet ortamında daha çok müşteriye ulaşabilmesi için mutlaka arama motorlarında üst sıralara tırmanması gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken birçok uygulama içerisinde imleme siteleri de yer almaktadır. Sitede yer alan içeriğin kısa bir özetinin ve başlığının, bazı siteler için ise çeşitli görsellerinin yer aldığı imleme siteleri bu bakımdan aslında sitenin en kestirme ve etkili bir şekilde reklamının yapılmasına da imkan tanımaktadır.

Doğru İmleme Nasıl Yapılır?

Eğer siz de sitenizi tanıtmak daha geniş bir kitleye ulaştırmak böylece arama motorlarında üst sıralara tırmanmak istiyorsanız mutlaka doğru imleme yapmalısınız. İnternet ortamında birçok imleme sitesi bulunmakla birlikte doğru olan imleme sitesi ile çalışıldığında çok kısa sürede backlink alıp yüksek arama oranlarıyla PR ve Alexa değerlerinde öne çıkmanız mümkün olmaktadır. Ancak bunun negatif tarafları da olabilmektedir. Özellikle kalitesiz olan imleme sitelerine link verdiğinizde bu sefer siteniz olumsuz bir puan alacağı için düşüşe geçmekte ve arama motorlarında son sıralara kadar inilebilmektedir. Bu noktada en önemli olan husus kaliteli imleme sitelerine ulaşmak ve bu imleme siteleri üstünden web sitesinin çeşitli açılardan link almasına imkan tanımaktır.

İmleme Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Eğer daha geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız imleme yapılırken dikkat edilecekler noktasında hassas olmalısınız. Özellikle imleme sırasında yerleştirecek olduğunuz başlığın sizin sitenizde bulunan yazının başlığı ile aynı olması önemlidir. Bu noktada dikkat ettikten sonra gerekli olan açıklama bölümünde de siteyi ve faaliyetlerini tam olarak anlatan oldukça öz bir açıklama girmeniz gerekmektedir. Eğer yetersiz açıklamalarda bulunursanız arama motorları tarafından spam olarak algılanabilirsiniz. Diğer önemli bir husus ise imleme sitelerinde mutlaka etiketler girmeniz gerekecektir. Etiket girme sırasında onlarca etiket girmek yerine sizin yazınıza veya sitenize, bloğunuza tam olarak oturacak olan üç beş tane nitelikli ve nokta atışı etiket tercih etmek daha iyidir. Ayrıca birkaç dakika içerisinde onlarca içeriği imleme sitelerinde paylaşırsanız bunlar spam olarak algılanabilir. Bu sebeple dengeli bir şekilde belirli saat aralıklarıyla içerik paylaşımı çok önemlidir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …