ingilizce ayların türkçe karşılığı

İngilizce Aylar ve Türkçe Karşılıkları

İngilizce aylar, bir çok farklı uygulamada karşımıza çıkabilmekte. Kimi zaman unuttuğumuz, bazen de hiç bilmediğimiz ingilizce aylar ın Türkçe karşılığı için doğru adreste olduğunuzu belirtmek isterim. Bu yazıda, January hangi ay, January Türkçe karşılığı, January kaçıncı ay, February kaçıncı ay, February hangi ay, February Türkçe karşılığı, March kaçıncı ay, March hangi ay, March Türkçe karşılığı, April kaçıncı ay, April hangi ay, April Türkçe karşılığı,May Türkçe karşılığı, may kaçıncı ay, may hangi ay Türkçe, June kaçıncı ay, June hangi ay Türkçe, June Türkçe karşılığı, July kaçıncı ay, July hangi ay Türkçe, July Türkçe karşılığı, August kaçıncı ay, August hangi ay, August Türkçe karşılığı, September kaçıncı ay, September hangi ay, September Türkçe karşılığı, October kaçıncı ay, October hangi ay, October Türkçe karşılığı, November kaçıncı ay, Nobember hangi ay, November Türkçe karşılığı ve December kaçıncı ay, December hangi ay, December Türkçe karşılığı hakkında bilgi verilmiştir.

İngilizce Ayların Türkçe Karşılıkları

January çeviri, Ocak
February çeviri, Şubat
March çeviri,Mart
April çeviri,Nisan
May çeviri,Mayıs
June çeviri,Haziran
July çeviri,Temmuz
August çeviri,Ağustos
September çeviri,Eylül
October çeviri,Ekim
November çeviri,Kasım
December çeviri,Aralık

İngilizce Ayların Sıralamaları

 • January 1. aydır ve Ocak Ayına denk gelmektedir. January kısaca Jan. olarak yazılır. Jan hangi ay sorusunun cevabı budur.
 • February 2. aydır ve Şubat ayına denk gelmektedir. February kısaca Feb. olarak yazılır. Feb hangi ay sorusunun cevabı budur.
 • March 3. aydır ve Mart ayına denk gelmektedir. March kısaca Mar. olarak yazılır.  Mar hangi ay sorusunun cevabı budur.
 • April 4. aydır ve Nisan ayına denk gelmektedir. April kısaca Apr. olarak yazılır. Apr hangi ay sorusunun cevabı budur.
 • May 5. aydır ve Mayıs ayına denk gelmektedir. May kısaca yazılmaz. May hangi ay sorusunun cevabı budur.
 • June 6. aydır ve Haziran ayına denk gelmektedir. June kısaca Jun. olarak yazılır. Jun hangi ay sorusunun cevabı budur.
 • July 7. aydır ve Temmuz ayına denk gelmektedir. July kısaca Jul. olarak yazılır. Jul hangi ay sorusunun cevabı budur.
 • August 8. aydır ve Ağustos ayına denk gelmektedir. August kısaca Aug. olarak yazılır. Aug hangi ay sorusunun cevabı budur.
 • September 9. aydır ve Eylül ayına denk gelmektedir. September kısaca Sep. olarak yazılır. Sep hangi ay sorusunun cevabı budur.
 • October 10. aydır ve Ekim ayına denk gelmektedir. October kısaca Oct. olarak yazılır. Oct hangi ay sorusunun cevabı budur.
 • November 11. aydır ve Kasım ayına denk gelmektedir. November kısaca Nov. olarak yazılır. Nov hangi ay sorusunun cevabı budur.
 • December 12. aydır ve Aralık ayına denk gelmektedir. December kısaca Dec. olarak yazılır. Dec hangi ay sorusunun cevabı budur.

İngilizce ayları çocuğunuza öğretmek istiyorsanız Youtube’da “Months of the Year Song” yazarak, çıkan şarkıları dinletebilirsiniz. Böylelikle ufak çocukların daha hızlı ingilizce ayları öğrenilmesi sağlanabilmektedir.

Ayrıca İngilizce mevsimler de aşağıdaki gibidir.

İngilizce Mevsimlerin Türkçe Karşılığı

Summer hangi mevsim sorusunun karşılığı Yaz’dır.

Autumn hangi mevsim sorusunun karşılığı Sonbahar’dır.

Winter hangi mevsim sorusunun karşılığı Kış’tır.

Spring hangi mevsim sorusunun karşılığı İlkbahar’dır.

ingilizce aylar ve mevsimlerin Türkçe karşılıkları bunlar. Merak ettiğiniz bir soru için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Para kazanma yolları

Evde Ne Tür İşler Yaparak Para Kazanılabilir

Para kazanma yolları o kadar çok ki, kişi sadece kendisine uygun yolun hangisi olduğunu bulmak …