İngilizce Türkçe sözlük

İngilizceyi Öğrenmenin En Eğlenceli Yolu Burada

Yabancı dil bilmek ve öğrenmek küreselleşen dünyada bir zorunluluk haline gelmeye başladı. Ticari alanlarda, eğitim alanında, kişisel hedeflerde ve sosyal hayatta ihtiyaç duyulan yabancı dil bilgisi maddi ve kültürel zenginliğin kapılarını açacak bir kilit durumuna gelmiştir. Sanayi alanında geri kalmış olan bazı ülkeler günümüzde teknisyen ve kalifiyeli eleman ihtiyaçlarını ülkemizden talep etmektedir. Böyle bir durumda ülkemizden çalışmaya gidecek olan personellerin İngilizce biliyor olması hem işi alma hem de oradaki iş ve sosyal hayatta gerekli olan iletişimde zorluk çekmemesi açısından önemli bir unsurdur.

Bunun yanı sıra yurt dışında eğitiminizi tamamlamak istiyorsanız, bir memur olarak çalışıyor ve terfi hak ettiğinizi düşünüyorsanız, kariyer basamaklarını tırmanarak uluslararası platformda kendinizi ispatlamayı hedef edinmişseniz İngilizce bu ideallerinizi gerçekleştirmenizde şüphesiz çok önemli bir rol oynayacaktır. İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmek için ilk ve orta öğretimdeki İngilizce bilginiz çok iyi bir alt yapı olacaktır. Okul derslerindeki bilginizi görsel ve işitsel olarak destekleyen bir eğitim programı ile akıcı bir İngilizceye sahip olabilirsiniz. Yurt dışında İngilizce eğitimin bu anlamda çok büyük katkı sağlayacağı muhakkaktır. Fakat vize işlemleri, pasaport işlemleri ve yurt dışındaki okulların eğitim maliyetleri bütçenizi zorlayabilir. Daha ekonomik bir şekilde yurt dışına gitmeye gerek kalmadan ülkemizde eğitim sunan http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-konusma-oneri/ programı ile İngilizce’yi konuşarak öğrenebilirsiniz. İngilizce konuşma becerinizi geliştirmeye yönelik bu eğitim programı ile günde sadece 10 dakikanızı ayırarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Online eğitim göreceğiniz bu sistemde bilgisayar ve akıllı cep telefonunuzu kullanarak günlük konuşma pratikleri yaparsınız. Bu eğitim en büyük avantajlarından birisi de çalışma saatlerini sizin belirleyebiliyor olmanızdır. Herhangi bir eğitim kurumuna gitmenize gerek kalmadan hem eğitim alır hem de günlük rutin hayatınızı eğitime uydurmak zorunda kalmadan sevdiklerinize zaman ayırabilirsiniz. İngilizceyi anadili olarak kullanan eğitmeniniz ile birebir online eğitim görerek, konuşma ve telaffuz kabiliyetleriniz arttırabilirsiniz. Türkçede olduğu gibi İngilizcede de “Emin misin? (are you sure), bir şey istiyor musun? (Do you want something), iyi günler (Have a nice day)” gibi hazır günlük konuşma kalıpları mevcuttur. Bu kalıpları ve daha birçoğunu sürekli tekrar ederek kendinizi geliştirmenize katkı sağlayabilirsiniz.

İngilizce bilginizin iş dünyasında faydalı olabilmesi için daha önceden sınav sonucu almış olduğunuz sertifikalar ya da İngilizce Türkçe sözlük bu konuda size yeterli olmayabilir. İş dünyasına atılmak için profesyonel bir şekilde İngilizce konuşabilmeniz gerekir. Günlük hayatta olduğu gibi iş dünyasında kullanılan hazır cümle kalıplarını öğrenmeli, iş görüşmesine gittiğinizde kendinizi İngilizce olarak tanıtabilmelisiniz. Bunu da iş İngilizcesi eğitimi alarak başarabilirsiniz. İngilizcede sürekli olarak gelişen bir dildir. Bu gelişmeye ayak uydurmak, anlatım ve ifade değişikliklerini bilmek online konuşarak öğren eğitim sistemi ile mümkün olabilmektedir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …