muhasebe programlarý

İnşaat Sektörüne Yönelik Ön Muhasebe Programları

Son yıllarda ülkemizde en hızlı gelişen sektörlerin başında gelen inşaat sektörü özellikle karışık ve çok kalemli muhasebe yapısı olmasından dolayı titiz bir şekilde takip istemektedir. İnşaat alanında hizmet veren firmaların muhasebe işlemlerini düzenlemesinde seçim yapacağı muhasebe programları kesinlikle bu alana hizmet verecek şekilde modifiye edilebilir özellikte olması gerekmektedir.

Piyasada bulunan bir çok ticari yazılım genelde perakende satış üzerine oluşturulmuş olmasından dolayı inşaat sektörü için uygun bir yazılım olmamaktadır. İnşaat sektöründe perakende alanında olduğu gibi veresiye işlemleri çok olmaktadır. Özellikle mal alımlarında kullanılan veresiyeli alışveriş için seçilecek yazılım kesinlikle aynı zamanda kasa programı olarak da kullanılması gerekmektedir. İnşaat sektörü ön muhasebe olarak en karışık ve düzensiz olan sektörlerin başında bulunmasından dolayı sağlam finansal temel oluşturmanın ilk şartı olarak düzenli bir ön muhasebe gerektirmektedir. Gelişen yazılım teknolojileri sayesinde özellikle inşaat sektörlerine hitap edecek şekilde oluşturulan ticari programlar bu alandaki bütün ihtiyaçlara cevap verebilmektedir.

İnşaat sektöründe imalat işlemleri taşeron firmalar üzerinde yapılmasından dolayı her kalemin ayrı taşeronu bulunmasından karışık bir muhasebe yapıları bulunmaktadır. Fenesoft muhasebe programları rakiplerinin aksine geliştirilebilir modüler yapısı ve kolay kullanımlı ara yüzü sayesinde özellikle inşaat firmalarının muhasebe alanında bütün ihtiyaçlarını tek bir yazılım üzerinden gerçekleştirmesine imkan vererek firmaların düzenli bir finansal yapı oluşturmasında en büyük yardımcıları olmaktadır. Aynı zamanda detaylı raporlama ve arşivleme özelliği sayesinde istenilen tarih aralarında istenilen muhasebe bilgisini detaylı bir şekilde göstermektedir. Fenesoft tarafından geliştirilen tüm ticari uygulamalara http://www.fenesoft.com/ adresinden ulaşabilr ve deneme sürümlerini bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Bisiklet Fren Rehberi

En sağlıklı ulaşım aracı olan bisiklet, gelişen teknolojiyle daha ergonomik ve kullanışlı hale gelmeye başlamıştır. …